Ogromne emocje w meczu Polki! Jest awans

Awans do kolejnej rundy Magdaleny Fręch.

Magdalena Fręch z awansem do trzeciej rundy tegorocznej edycji turnieju WTA w Wuhan. Polka w Chinach pokonała 6:4, 3:6, 6:3 Amerykankę Emmę Navarro.

Rywalizacja Fręch z Navarro od początku była bardzo zacięta. Tenisistki wymieniały się prowadzeniem. Przy stanie 3:4 trzy gemy z rzędu zdobyła Polka - kolejno do trzydziestu, trzydziestu, zera i objęła prowadzenie w meczu.

Drugi set lepiej rozpoczęła Navarro, która prowadziła 2:0. Fręch starała się dogonić rywalkę. Dwukrotnie udało jej się zniwelować starty (2:3, 3:4), ale to nie starczyło. Amerykanka okazała się lepsza w dwóch ostatnich partiach i wyrównała stan rywalizacji na 1:1. Co ciekawe, w tym secie Fręch przegrała aż cztery gemy przy własnym serwisie, a Navarro trzy.

W decydującym secie pewnie do gry wróciła Polka, która wypracowała przewagę 4:1. Przy stanie 5:2 Fręch miała już piłki meczowe, ale nie zdołała ich wykorzystać. Udało jej się to w kolejnej partii wygranej 6:3.

O awans do ćwierćfinału powalczy z Brazylijką Beatriz Haddad Maia.