Pół godziny i koniec! Kolejny awans polskiej tenisistki

Andrzej AdamiecTenis
Magda Linette z awansem do kolejnej rundy

Magda Linette zapewniła sobie awans do trzeciej rundy turnieju WTA w Wuhan. Łesia Curenko, która stanęła naprzeciwko Polki, skreczowała przy wyniku 5:2 dla poznanianki. Mecz trwał zaledwie 31 minut.

Początek spotkania był wyrównany. Obie zawodniczki bez większych problemów broniły swoich serwisów. Sytuacja zmieniła się dopiero w szóstym gemie, kiedy pochodzącej z Poznania tenisistce udało się przełamać oponentkę. Następnie Linette sięgnęła po zwycięstwo przy swoim serwisie.

Jak się okazało, nie był to koniec problemów Curenko. Ukrainka poprosiła o przerwę medyczną w związku z urazem barku, którego doznała podczas meczu. Po chwili plasująca się na 96. miejscu w rankingu WTA zawodniczka wróciła na kort, jednak już po kilku zagraniach uznała, że nie jest w stanie dokończyć pojedynku i skreczowała przy wyniku 5:2 dla poznanianki. Mecz trwał w sumie 31 minut.

Dzięki temu zwycięstwu Linette zapewniła sobie awans do trzeciej rundy tegorocznej edycji turnieju WTA w Wuhan. Jej kolejną przeciwniczką podczas rywalizacji w Chinach będzie Daria Kasatkina.

WTA Wuhan. Linette vs Daria Kasatkina. Magda wygra?