To nie był łatwy mecz dla Sabalenki! Wiceliderka wywalczyła awans

Andrzej AdamiecTenis
Aryna Sabalenka z awansem do kolejnej rundy

Aryna Sabelanka po trudnym meczu zapewniła sobie awans do trzeciej rundy tegorocznej edycji turnieju WTA w Wuhan. Wiceliderka światowego rankingu pokonała w Chinach Katerinę Siniakovą 6:4, 6:4.

Pierwsze partie tego pojedynku były bardzo zacięte. Zarówno Sabalenka, jak i Siniakova kilka razy były blisko, by przełamać oponentkę. W szóstym gemie swojego podania nie była w stanie obronić czeska tenisistka. Na jej odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać, ponieważ już po chwili wygrała gema serwisowego przeciwniczki.

Trudno było wskazać, która zawodniczka przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę w pierwszym secie. Ostatecznie lepsza okazała się zawodniczka z Mińska - przełamała rywalkę i wygrała pierwszą odsłonę 6:4.

W drugim secie kibice również nie mogli narzekać na brak emocji. Na starcie obie zawodniczki przegrały po jednym gemie serwisowym. Wiceliderka rankingu WTA ponownie pokazała swoją klasę, przełamując rywalkę w ostatnim gemie i sięgając po zwycięstwo w secie 6:4.

Tym samym Białorusinka awansowała do trzeciej rundy tegorocznej edycji turnieju WTA w Wuhan. Jej kolejną przeciwniczką będzie Julia Putincewa.