Udane przywitanie z Europą. Wysokie zwycięstwo polskiego zespołu

fot: PAP

Koszykarze Anwilu Włocławek wygrali u siebie z ukraińskim BC Dnipro 114:71 (32:20, 28:18, 23:19, 31:14) w pierwszej kolejce grupy D Pucharu Europy FIBA. W 2023 roku zespół z Włocławka wygrał całe rozgrywki, a rok temu odpadł już po fazie grupowej.

Udanie rozgrywki Pucharu Europy FIBA zainaugurowali koszykarze Anwilu Włocławek, który zdobył to trofeum w 2023 r. jako pierwszy polski zespół w historii. Podopieczni Turka Ernaka Selcuka podejmowali u siebie ukraiński BC Dnipro. Anwil był zespołem lepszym od początku do końca meczu, w każdej kwarcie i w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła.

Włocławianie w wypełnionej po brzegi fanami Hali Mistrzów dali prawdziwy popis ofensywnej koszykówki. Grali zespołowo, efektownie i niezwykle efektywnie. Nie dali rywalom rozwinąć skrzydeł. Gospodarze zanotowali blisko 70-procentową skuteczność z gry.

W czwartej kwarcie włocławianie bawili się z rywalami, mając bardzo dużą przewagę i pozwolili sobie na wiele niezwykle efektownych zagrań. Schodzących z parkietu gospodarzy kibice oklaskiwali na stojąco.

W drugim meczu grupy D drużyna Banco di Sardegna Sassari pokonała we wtorek na wyjeździe portugalski Sporting CP Lizbona 82:69, a reprezentant Polski, w przeszłości gracz Anwilu, Michał Sokołowski był najlepszym strzelcem gości – w 14 minut zdobył 14 punktów, miał także zbiórkę i asystę.

Anwil zagra za tydzień na wyjeździe właśnie z zespołem z Włoch.

Anwil Włocławek - BC Dnipro 114:71 (32:20, 28:18, 23:19, 31:14).

Anwil Włocławek: Justin Turner 22, Nick Ongenda 18, DJ Fundenburk 17, Ryan Taylor 16, Michał Michalak 10, Bartosz Łazarski 9, Krzysztof Sulima 7, Luke Petrasek 7, Luke Nelson 5, Kamil Łączyński 3.

Najwięcej punktów dla BC Dnipro: Ołeksandr Miszuła 19, Danił Sypało 18.