5:25! Niewiarygodna porażka w walce o siatkarską Ligę Mistrzów

CV Guagas Las Palmas przegrał z Olympiakosem w dwumeczu kwalifikacji siatkarskiej Ligi Mistrzów

CV Guagas Las Palmas przegrał z Olympiakosem w dwumeczu kwalifikacji siatkarskiej Ligi Mistrzów. Grecki zespół wprawdzie wygrał drugie spotkanie, ale w jednym secie uległ do...5.

Hiszpański zespół przystępował do tego spotkania z nożem na gardle. W pierwszym meczu uległ Grekom 0:3. By wywalczyć sobie dalszą grę, potrzebował zwycięstwa za trzy punkty oraz wygranej w tzw. złotym secie.

Siatkarze Guaguas nie zamierzali składać broni. Wygrali pierwszą partię i wydawało się, że są na najlepszej drodze do pozostania w rywalizacji. Tego, co stało się zaledwie kilkanaście minut później, nie przewidział jednak nikt. 1:3 na początku drugiego seta nie zwiastowało katastrofy, ale ta i tak się wydarzyła.

W tej partii gospodarzom udało się ugrać jeszcze tylko cztery "oczka". Rywale punktowali seriami, a oni stali bezradni. Od stanu 5:14 goście zdobyli aż 11 punktów z rzędu, upokarzając tym samym swoich przeciwników.

Ta porażka zdecydowanie źle wpłynęła na siatkarzy Guaguas, którzy przegrali i kolejnego seta, choć już nie tak wyraźnie. Wtedy stało się już jasne, że to Olympiakos awansował, a oni będą musieli obejść się smakiem. W finale kwalifikacji rywalem Greków będzie rumuńska drużyna CSM Corona Brașov.

Warto wspomnieć, że w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów z Guaguas Las Palmas rywalizował Jastrzębski Węgiel. I choć to jastrzębianie ostatecznie zajęli drugie miejsce w całych rozgrywkach, w jednym z meczów fazy grupowej musieli uznać wyższość hiszpańskiego zespołu. 11 stycznia 2024 mistrzowie Polski przegrali z Guaguas 1:3.