Wyniki i skróty czwartkowych meczów Ligi Narodów

fot: PAP

Za nami kolejny dzień piłkarskich emocji w piłkarskiej Lidze Narodów. Najciekawiej było w Rzymie, gdzie Włosi zremisowali 2:2 z Belgami. Oprócz tego trzy punkty wywalczyły drużyny m.in. Grecji, Austrii, Francji, czy Norwegii.

W czwartek w Lidze Narodów UEFA rozegrano dziesięć emocjonujących spotkań, w których padły 32 bramki.

Szlagier w postaci spotkania Włoch z Belgią był pełen emocji już od pierwszej minuty, kiedy Andrea Cambiasso zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Włosi kontrolowali mecz, a Mateo Retegui podwyższył wynik. Czerwona kartka dla Lorenzo Pellegriniego w 38. minucie zmieniła dynamikę gry, co pozwoliło Belgom na wyrównanie stanu meczu za sprawą Maxima De Cuypera i Leandro Trossarda. W innym meczu Grecja pokonała Anglię wynikiem 2:1 po szalonej końcówce, co jest największą niespodzianką tego dnia. Grecja po trzech rozegranych meczach jest liderem w swojej grupie z kompletem punktów na koncie.

W piątek czekają nas kolejne ekscytujące zestawienia w Lidze Narodów. Na boisko wyjdą między innymi reprezentacje Bośni i Hercegowiny oraz Niemiec, które zmierzą się na stadionie w Zenicy. Ponadto, będziemy mogli obserwować rywalizację pomiędzy Węgrami a Holendrami.

Wyniki czwartkowych meczów Ligi Narodów:

Dywizja A:

Włochy - Belgia 2:2 (2:1)

Bramki: Andrea Cambiaso 1, Mateo Retegui 24 - Maxim De Cuyper 42, Leandro Trossard 62

Izrael - Francja 1:4 (1:2)

Bramki: Omri Gandelman 24 - Eduardo Camavinga 7, Christopher Nkunku 28, Matteo Guendouzi 87, Bradley Barcola 89

Dywizja B:

Anglia - Grecja 1:2 (0:0)

Bramki: Jude Bellingham 87 - Vangelis Pavlidis 49, 90+4

Austria - Kazachstan 4:0 (1:0)

Bramki: Christoph Baumgartner 10, Philipp Lienhart 53, Marcel Sabitzer 56, Matthias Seidl 79

Wyspy Owcze - Armenia 2:2 (1:1)

Bramki: Jann Benjaminsen 37, Joannes Bjartalid 85 - Lucas Zelarayan 44, Gor Manvelyan 90+3