4:0 po pierwszej połowie! Koncert piłkarskiej reprezentacji Polski

Adam Majewski, trener polskich piłkarzy.

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 rozbiła Kosowo w wyjazdowym meczu w ramach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni wygrali 4:0, rozstrzygając losy spotkania już przed przerwą. Na kolejkę przed zakończeniem eliminacji Polacy zajmują drugie miejsce w grupie D i są bliscy awansu.

Polska prowadziła po pierwszej połowie 4:0. Wynik otworzył Mariusz Fornalczyk, a chwilę później było już 2:0 za sprawą efektownego trafienia Filipa Szymczaka. Gola na 3:0 strzelił Dominik Marczuk, natomiast tuż przed przerwą rzut karny na bramkę "podcinką" zamienił Jakub Kałuziński.

Podopieczni Adama Majewskiego zajmują drugie miejsce w grupie D. Liderem jest reprezentacja Niemiec. Na zakończenie eliminacyjnych zmagań młodzi polscy piłkarze podejmą w Łodzi Niemcy.

Euro U-21 odbędzie się w przyszłym roku na Słowacji. Udział w imprezie weźmie 16 drużyn.

We wcześniej rozegranym w Ratyzbonie meczu Niemcy pokonały Bułgarię 2:1, zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie D i awans.

Bezpośrednio do MME awansuje dziewięciu zwycięzców grup eliminacyjnych oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałe sześć drużyn, które zajmą drugie pozycje, utworzy trzy pary barażowe.

Na zakończenie eliminacji Biało-Czerwoni rozegrają w najbliższy wtorek mecz z Niemcami na stadionie Widzewa w Łodzi.

Kosowo - Polska 0:4 (0:4)
Bramki: Fornalczyk 21, Szymczak 25, Marczuk 31, Kałuziński 45+2 (rzut karny)

Żółte kartki: Florian Haxha, Ardit Tahiri, Abrnor Hasani - Antoni Kozubal.

Sędzia: Ladislav Szikszay (Czechy).