Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla! Trwa kryzys ekipy z Olsztyna

Robert MurawskiSiatkówka
Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał z Indykpolem AZS Olsztyn.

W spotkaniu 6. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał z Indykpolem AZS Olsztyn 3:0. Mistrzowie Polski wrócili na zwycięską ścieżkę po zaskakującej porażce w Częstochowie. Olsztynianie notują bardzo słabe otwarcie sezonu – ponieśli już piątą porażkę, przy zaledwie jednym wygranym meczu.

Olsztynianie rozpoczęli to spotkanie osłabieni. Nie zagrali Jan Hadrava (uraz łydki, około dwa tygodnie przerwy) i Eemi Tervaportti. Mimo tego, w pierwszym secie długo toczyli wyrównaną walkę z gospodarzami (7:7, 13:13). W środkowej części seta przewagę zaczęli budować skuteczniejsi w ataku jastrzębianie (18:15). Goście dotrzymywali kroku do stanu 22:21, kluczowe akcje padły jednak łupem mistrzów Polski. Jastrzębianie wykorzystali niedokładności w grze rywali, a Łukasz Kaczmarek zamknął seta skutecznym atakiem (25:21).

Druga partia toczyła się przy wyraźnej przewadze gospodarzy, którzy na początku odskoczyli na kilka punktów (6:2), a później powiększali różnicę (16:8). Jastrzębianie dominowali w ofensywie i bez większych kłopotów zmierzali po wygraną. Przypieczętował ją atakiem po bloku rywali Kaczmarek (25:15).

Jastrzębianie udanie rozpoczęli również trzeciego seta (8:4), tym razem jednak goście nie rezygnowali i szybko odrobili straty (9:9). W środkowej części seta obie ekipy toczyły wyrównaną walkę. Indykpol AZS uzyskał nawet na moment przewagę (14:15), jednak gdy set wkroczył w decydującą fazę, inicjatywę odzyskali gospodarze. Wygrali kilka akcji z rzędu (21:17) i kontrolowali sytuację w końcówce. W ostatniej akcji meczu Luciano Vicentin przedarł się przez blok olsztynian (25:19).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS:

Najwięcej punktów: Łukasz Kaczmarek (18), Tomasz Fornal (14), Luciano Vicentin (12) – Jastrzębski Węgiel; Moritz Karlitzek (11) – Indykpol AZS. Dominacja jastrzębian w ataku (59%–39%), gospodarze lepiej punktowali blokiem (7–5) i zagrywką (3–1). MVP: Łukasz Kaczmarek (15/19 = 79% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:21, 25:15, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Norbert Huber, Łukasz Kaczmarek, Luciano Vicentin, Anton Brehme, Benjamin Toniutti – Jakub Popwiczak (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Juan Ignacio Finoli. Trener: Marcelo Mendez.
Indykpol AZS: Nicolas Szerszeń, Jakub Majchrzak, Daniel Gąsior, Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Karol Jankiewicz – Kuba Hawryluk (libero) oraz Dawid Siwczyk, Paweł Cieślik, Mateusz Janikowski, Manuel Armoa. Trener: Juan Manuel Barrial.