Novak Djokovic wrócił z dalekiej podróży. Wywalczył awans w Szanghaju

Serbski tenisista Novak Djokovic.

Serbski tenisista Novak Djokovic pokonał Czecha Jakuba Mensika 6:7 (4-7), 6:1, 6:4 w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju. "Nole" w półfinale zmierzy się z Amerykaninem Taylorem Fritzem.

Pierwszego seta po tie-breaku niespodziewanie wygrał czeski tenisista, sklasyfikowany na 65. miejscu w rankingu ATP. W drugiej partii warunki dyktował Djokovic, który dwukrotnie przełamał Czecha. Serb wygrał też decydującego trzeciego seta. Mensik grał ryzykownie. Zaliczył 17 asów i popełnił sześć podwójnych błędów serwisowych. Pojedynek trwał dwie godziny i 21 minut.

W półfinałach lider światowego rankingu Jannik Sinner z Włoch zagra z Czechem Tomasem Machacem, a rywalem Djokovica będzie Fritz. Mecze tej rundy zostaną rozegrane w sobotę, a finał w niedzielę.

Rok temu w Szanghaju triumfował Hubert Hurkacz. Najlepszy Polski tenisista wycofał się z turnieju, gdyż nie jest zadowolony ze swojej dyspozycji po operacji i rehabilitacji.

"Nie chcę tylko uczestniczyć w turniejach, ale grać o zwycięstwa w finałach" - uzasadnił swoją decyzję.

Transmisje meczów turnieju ATP w Szanghaju na sportowych antenach Polsatu.