Wyniki i skróty piątkowych meczów Ligi Narodów

fot: PAP

Przed nami kolejne starcia w ramach piłkarskiej Ligi Narodów. W piątkowy wieczór będziemy świadkami ośmiu emocjonujących spotkań, w których na boisko wyjdą m.in. reprezentacje Niemiec, Holandii, Czech czy Węgier.

Najwięcej emocji powinny dostarczyć spotkania w dywizji A, pomiędzy Bośnią i Hercegowiną a Niemcami oraz Węgier z Holandią. Bośniacy będą chcieli przerwać serię ośmiu meczów bez zwycięstwa. Ekipa Sergeja Barbareza odniosła swoje ostatnie zwycięstwo niemalże rok temu w eliminacjach do Euro 2024 z Liechtensteinem (2:0). Niemcy mają problem z obsadzeniem pozycji bramkarza. Julian Nagelsmann stanął przed dużym dylematem, kiedy Mauel Neuer (Bayern Monachium) zakończył reprezentacyjną karierę, a Marc-Andre Ter Stegen (FC Barcelona) nabawił się poważnej kontuzji. Jak informują media, w bramce od pierwszej minuty stanie debiutant - Alexander Nubel.

Węgrzy i Holendrzy ostatni raz zagrali ze sobą 11 października 2013 roku. Wtedy "Oranje" rozbili swoich przeciwników w meczu towarzyskim aż 8:1. Dokładnie 11 lat później "Madziarowie" będą mieli szansę na rewanż. Choć skład reprezentacji Holandii znacznie zmienił się od tamtego starcia, dalej są oni drużyną z czołówki światowego rankingu. Ronald Koeman opiera swoją grę na zawodnikach takich jak: Cody Gakpo czy Xavi Simons.

Estonia - Azerbejdżan 3:1 (2:1)

Bramki: Ioan Yakovlev 32, Vlasiy Sinyavskiy 45+2, Rocco Robert Shein 71 - Toral Bayramov 45+1 (rzut karny)