Finał ATP w Szanghaju: Jannik Sinner - Novak Djokovic. Relacja live i wynik na żywo

Novak Djokovic w półfinale tenisowego turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju wygrał z Amerykaninem Taylorem Fritzem 6:4, 7:6 (8-6). Pojedynek trwał blisko dwie godziny. Serb w niedzielnym finale zmierzy się z liderem światowego rankingu Włochem Jannikiem Sinnerem. Relacja live i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

37-letni Djokovic już w piątym gemie dość łatwo przełamał rywala i wygrał pierwszego seta 6:4. Druga partia była bardzo wyrównana. "Nole" przy stanie 6:5 dla Amerykanina, skorzystał z przerwy medycznej. Uskarżał się na ból mięśni pleców. Po wznowieniu gry Serb pokazał wielką klasę i doprowadził do tie-breaka. W nim wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

Djokovic z 14 lat młodszym Sinnerem do tej pory mierzył się ośmiokrotnie. Bilans jest korzystny dla Serba (5-3), ale to Włoch wygrał dwa ostatnie pojedynki, w tym w tegorocznym półfinale Australian Open.

Rok temu w Szanghaju triumfował Hubert Hurkacz. Najlepszy Polski tenisista wycofał się z turnieju, gdyż nie jest zadowolony ze swojej dyspozycji po operacji i rehabilitacji.

Relacja live i wynik na żywo meczu Jannik Sinner - Novak Djokovic w niedzielę na Polsatsport.pl.