Perugia nadal niepokonana! Trzecie zwycięstwo drużyny Kamila Semeniuka

Robert MurawskiSiatkówka
Kamil Semeniuk (Perugia).

Siatkarze Valsa Group Modena przegrali z Sir Susa Vim Perugia 0:3 w meczu 3. kolejki ligi włoskiej. Drużyna Perugii, w której gra Kamil Semeniuk, odniosła trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie SuperLega.

Pierwszy set starcia Modeny z Perugią przyniósł wyrównaną rywalizację obu zespołów. Minimalną przewagę mieli gospodarze, ale w końcówce lepsza okazała się drużyna trenera Angelo Lorenzettiego. Perugia wygrała kluczowe akcje od stanu 20:20, a ostatni punkt tej partii przyniósł skuteczny atak Kamila Semeniuka (23:25).

W drugiej odsłonie goście szybciej odskoczyli na kilka punktów (14:17, 17:21) i kontrolowali sytuację w końcówce (19:25). W środkowej części trzeciego seta przewagę mieli siatkarze Modeny (13:10), ale Perugia szybko odrobiła straty i rozegrała końcówkę seta po swojej myśli (21:25).

Kamil Semeniuk wywalczył w tym spotkaniu 9 punktów. W ekipie zwycięzców najlepiej punktowali Wassim Ben Tara (13) oraz Roberto Russo (11); w zespole z Modeny – Paul Buchegger (14).

SuperLega rozgrywa właśnie trzecią kolejkę spotkań. W pierwszej Perugia wygrała u siebie z zespołem Rana Werona 3:0, a MVP meczu został uznany Kamil Semeniuk. W drugiej miała zdecydowanie trudniejszą przeprawę, ale pokonała na wyjeździe Sonepar Padova 3:2. W kolejnym ligowym spotkaniu Perugia podejmie u siebie ekipę Cisterna Volley (20 października).

Valsa Group Modena – Sir Susa Vim Perugia 0:3 (23:25, 19:25, 21:25)

Modena: Giovanni Sanguinetti, Paul Buchegger, Jose Miguel Gutierrez, Simone Anzani, Luciano De Cecco, Tommaso Rinaldi – Filippo Federici (libero) oraz Sil Meijs, Vlad Davyskiba, Pardo Mati, Ahmed Ikhbayri. Trener: Alberto Giuliani
Perugia: Agustin Loser, Wassim Ben Tara, Kamil Semeniuk, Roberto Russo, Simone Giannelli, Nicola Cianciotta – Massimo Colaci (libero) oraz Oleh Plotnytskyi, Alessandro Piccinelli. Trener: Angelo Lorenzetti.