Pogromca Alcaraza za burtą! Znamy pierwszego finalistę

Jannik Sinner pokonał Tomasa Machaca

Lider światowego rankingu Włoch Jannik Sinner pokonał Czecha Tomasa Machaca 6:4, 7:5 w półfinale tenisowego turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju. Jego finałowym rywalem będzie zwycięzca lepszy z pary Serb Novakiem Djokovic - Amerykanin Taylor Fritz.

Włoch po godzinie i 44 minutach, przy podaniu rywala, wykorzystał pierwszą piłkę meczową. Na porażkę Czecha w dużej mierze przyczyniła się większa liczba niewymuszonych błędów (36 do 12).

Machac, zajmujący 33. miejsce w światowym zestawieniu, w ćwierćfinale sprawił sporą niespodziankę eliminując grającego z nr 3 Hiszpana Carlosa Alcaraza.

Półfinałowi rywale do tej pory zawodnicy tylko raz grali ze sobą. W ćwierćfinale tegorocznego turnieju w Miami Sinner wygrał w dwóch setach.

Jannik Sinner - Tomas Machac 6:4, 7:5