Spora niespodzianka! Pierwsze zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw świata

Peru pokonało Urugwaj

Peru, pokonując w Limie Urugwaj 1:0, odniosło pierwsze zwycięstwo w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata strefy południowoamerykańskiej. Jedyną bramkę w 88. minucie zdobył głową Miguel Araujo. Zespół trenera Jorge Fossatiego opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Urugwaj zmarnował kilka okazji w pierwszej połowie, m.in. Federico Valverde, Darwin Nunez i Maximiliano Araujo zostali zastopowani przez bramkarza Peru Pedro Gallese'a. Gospodarze przejęli kontrolę nad meczem w drugiej połowie.

- Szczerze mówiąc, czuję się odpowiedzialny, ze względu na zawodników, których mieliśmy w środku pola i w ataku, za tak mały odsetek szans bramkowych, które stworzyliśmy w drugiej połowie - powiedział trener gości Marcelo Bielsa.

Argentyński szkoleniowiec dodał, że krytyka pod jego adresem Luisa Suareza "w jakiś sposób wpłynęła na jego autorytet", ale zapewnił, że przygotował się do meczu "z najwyższą powagą".

Zajmujący trzecie miejsce w tabeli Urugwaj zgromadził 15 punktów po dziewięciu meczach, cztery mniej niż lider Argentyna i jeden za drugą Kolumbią. Peru ma sześć punktów, o jeden więcej niż zajmujące ostatnie miejsce Chile. Pierwsze sześć drużyn zapewni sobie występ w mundialu 2026.