Pogromcy faworytów pokonani w Zawierciu! Czwarta wygrana Jurajskich Rycerzy

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie wygrali z Norwidem Częstochowa.

W meczu 6. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali z drużyną Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0. Ekipa Norwida w poprzednich spotkaniach sensacyjnie wygrywała z wyżej notowanymi przeciwnikami – Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W Zawierciu toczyła w dwóch pierwszych setach zaciętą walkę z gospodarzami, ale Jurajscy Rycerze byli lepsi w końcówkach, a w trzecim secie już dominowali na parkiecie.

Zawiercianie znów zagrali osłabieni, bo do zmagających się z urazami Mateusz Bieńka i Bartosz Kwolka dołączył jeszcze Miłosz Zniszczoł, który ma kłopoty z kolanem. Premierowa partia była wyrównana, obie drużyny długo, bo do stanu 18:18 walczyły punkt za punkt, długo nikt nie był w stanie zbudować przewagi. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, w której bohaterem gospodarzy był Karol Butryn. Atakujący wywalczył w całym secie 11 punktów, a w tej decydującej fazie skończył cztery akcje. Wynik na 25:21 ustalił przestrzelony serwis gości.

Wyrównana walka obu ekip toczyła się również w drugiej odsłonie. Co prawda zawiercianie odskoczyli na cztery oczka po asie Adriana Markiewicza (12:8), ale goście odrobili straty, gdy punktową zagrywką odpowiedział Daniel Popiela (14:14). W końcówce znów przewagę uzyskali siatkarze Aluronu, którzy mieli piłkę setową przy stanie 24:22. Dwie kolejne akcje skończył Milad Ebadipour, który dołożył również zagrywkę i po ataku Sebastiana Adamczyka z przechodzącej piłki było 24:25. Rywalizacja na przewagi była zacięta, ale siatkarze Norwida psuli zagrywki. Wykorzystali to gospodarze, którzy zamknęli seta punktowym blokiem (30:28).

Trzecią partię udanie rozpoczęli skutecznie grający gospodarze (6:3), którzy powiększali przewagę w kolejnych akcjach (10:6, 14:8). Siatkarze z Częstochowy próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale punktowa seria Jurajskich Rycerzy od stanu 17:13 do 23:13 przy zagrywkach Jurija Gladyra. Markiewicz wywalczył piłkę meczową (24:14), a zepsuta zagrywka rywali dała zawiercianom ostatni punkt (25:15).

Najwięcej punktów: Karol Butryn (23), Patryk Łaba (11), Aaron Russell (10) – Aluron; Patrik Indra (15), Milad Ebadipour (13) – Norwid. Zawiercianie byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali zagrywką (42), blokiem (94) i popełnili mniej błędów. MVP: Miguel Tavares.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0 (25:21, 30:28, 25:15)

Aluron: Patryk Łaba, Adrian Markiewicz, Karol Butryn, Aaron Russell, Jurij Gladyr, Miguel Tavares Rodrigues – Luke Perry (libero) oraz Jakub Nowosielski, Wiktor Rajsner, Kyle Ensing. Trener: Michał Winiarski.
Norwid: Quinn Lester Isaacson, Milad Ebadipour, Sebastian Adamczyk, Patrik Indra, Bartłomiej Lipiński, Daniel Popiela – Mateusz Masłowski (libero) oraz Damian Kogut, Tomasz Kowalski, Artur Sługocki, Mateusz Borkowski, Bartosz Schmidt. Trener: Cezar Douglas Silva.