Już 6–0! Kolejne zwycięstwo siatkarzy z Lublina

Robert MurawskiSiatkówka
Bogdanka LUK Lublin wygrała ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Bogdanka LUK Lublin pokonała Ślepsk Malow Suwałki 3:1 w spotkaniu 6. kolejki PlusLigi. Gospodarze pewnie wygrali dwa sety, w trzecim do głosu doszli suwalczanie, ale ostatecznie komplet punktów pozostał w Lublinie. Siatkarze Massimo Bottiego wygrali szósty mecz z rzędu i pozostają jedyną niepokonaną drużyną w obecnym sezonie.

Po wyrównanym początku, inicjatywę w pierwszym secie przejęli siatkarze z Lublina (12:8). Byli skuteczniejsi od rywali w ataku, a asa dołożył Wilfredo Leon (16:11). Gospodarze spokojnie zmierzali po wygraną w tej partii. W końcówce znów błysnął Leon, który popisał się punktową zagrywką, a po chwili zamknął tę partię skutecznym atakiem (25:18).

W drugiej odsłonie od początku przewagę uzyskali siatkarze Bogdanki (5:2, 10:7). W środkowej części seta odskoczyli na pięć oczek (16:11), wówczas jednak nastąpił zryw suwalczan. Błyskawicznie odrobili straty i po ataku Antoniego Kwasigrocha było 17:17. Wyrównana walka nie trwała jednak długo. Ostatnia faza seta od stanu 19:18 to popis Leona, który skończył trzy ataki i dołożył punkt zagrywką (24:19). Wynik na 25:20 ustaliła zepsuta zagrywka gości.

Przed trzecim setem trener Dominik Kwapisiewicz dokonał kilku zmian w składzie, na boisku pojawił się m.in. Paweł Halaba. Goście zaczęli obiecująco (1:3), a wynik długo oscylował wokół remisu. Gospodarze odskoczyli co prawda na trzy oczka (18:15), ale suwalczanie odrobili straty (19:19). Bogdanka miała piłkę meczową po błędzie rywali (24:23), goście doprowadzili jednak do gry na przewagi i wyszarpali w niej zwycięstwo. Atak Bartosza Filipiaka i blok w kolejnej akcji dały im decydujące punkty (24:26).

Siatkarze z Suwałk nie odpuszczali również na początku kolejnej partii. Uzyskali przewagę po asach Halaby (4:6) i Quentina Jouffroy (5:8), a później kolejną punktową zagrywkę dołożył Halaba (11:14). Zaczęli jednak popełniać błędy, a gospodarze złapali właściwy rytm i odpowiedzieli punktową serią od stanu 13:15 do 18:15. W dalszej części seta utrzymali przewagę, a w końcówce znów skutecznie zagrał Leon. Przyjmujący wywalczył trzy ostatnie punkty od stanu 22:20. Najpierw skutecznie zaatakował, a następnie posłał dwa asy serwisowe i rozstrzygnął mecz (25:20).

Skrót meczu Bogdanka - Ślepsk:

Najwięcej punktów: Wilfredo Leon (23), Kewin Sasak (20), Bennie Tuinstra (16) – Bogdanka LUK; Bartosz Filipiak (21), Henrique Honorato (12) – Ślepsk Malow. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku (54%–44%)i lepiej punktowali zagrywką (9–5); goście zdobyli więcej punktów blokiem (9–11). MVP: Kewin Sasak (16/34 = 47% skuteczności w ataku + 1 as + 3 bloki).

Bogdanka LUK Lublin – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:18, 25:20, 24:26, 25:20)

LUK: Bennie Tuinstra, Fynnian McCarthy, Kewin Sasak, Wilfredo Leon, Aleks Grozdanow, Marcin Komenda – Thales Hoss (libero) oraz Mateusz Malinowski, Maciej Czyrek. Trener: Massimo Botti.
Ślepsk: Henrique Honorato, Jakub Macyra, Bartosz Filipiak, Antoni Kwasigroch, Joaquin Gallego, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Marcin Krawiecki, Jakub Kubacki, Konrad Stajer, Paweł Halaba, Quentin Jouffroy. Trener: Dominik Kwapisiewicz.