Dobre występy polskich siatkarek w Italii! Martyna Łukasik po raz pierwszy rozegrała cały mecz

Joanna Wołosz i Martyna Łukasik grają w Imoco Volley Conegliano.

Reprezentantka Polski Martyna Łukasik zdobyła 12 punktów w wygranym przez Imoco Conegliano 3:0 wyjazdowym meczu z Volley Talmassons w lidze włoskiej siatkarek. Malwina Smarzek zanotowała 17 punktów, jednak jej Wash4green Pinerolo przegrał na wyjeździe z Igor Gorgonzola Novara 0:3.

Martyna Łukasik debiutuje w Serie A. W niedzielę po raz pierwszy rozegrała cały mecz i była jedną z liderek drużyny z Conegliano, która jest aktualnym mistrzem Włoch. Z 12 zdobytych przez nią punktów jeden był blokiem. Całe spotkanie w barwach Imoco Volley rozegrała także rozgrywająca Joanna Wołosz.

Imoco po dwóch kolejkach spotkań jest liderem tabeli. Zespół prowadzony przez trenera Daniele Santarellego nie stracił jeszcze w tej edycji rozgrywek seta.

Gorzej radzi sobie zespół trzeciej z Polek. Wash4green Pinerolo jest na dwunastym miejscu po dwóch porażkach 1:3 i 0:3, mimo bardzo dobrej postawy Smarzek. Polska atakująca w niedzielę zanotowała 17 punktów, z czego dwa blokiem i jeden zagrywką. Jest aktualnie czwartą najlepiej punktującą zawodniczką w całej lidze.

Serie A1 siatkarek - wyniki meczów drużyn Polek:

Cda Volley Talmassons Fvg – Prosecco Doc Imoco Conegliano 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)
Igor Gorgonzola Novara – Wash4green Pinerolo 3:0 (25:23, 25:22, 25:21).