Sensacja do przerwy i wtedy pojawiła się Pajor. Hat-trick i asysta, co za występ!

Sensacja do przerwy i wtedy pojawiła się Pajor. Gol i asysta, co za powrót!

FC Barcelona przegrywała sensacyjnie do przerwy z Espanyolem, ale w drugiej połowie ruszyła do odrabiania strat. Na boisku pojawiła się Ewa Pajor, która skompletowała hat-tricka i natchnęła drużynę do powrotu.

Gorsze starty spotkań są w ostatnim czasie domeną żeńskiej ekipy Barcelony. Tak było m.in. w poprzedniej kolejce, kiedy "Blaugrana" przegrywała do przerwy z Madrid C, a ostatecznie wygrała 8:1.

Podobny scenariusz miał niedzielny mecz 6. kolejki Liga F. W derbowym starciu z Espanyolem to przyjezdne wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Simony Botero. Pierwsza połowa zakończyła się więc sensacyjnie.

Po przerwie na boisku zameldowały się m.in. Pajor oraz Alexia Putellas. I to właśnie te zawodniczki odmieniły losy spotkania. A wszystko stało się w sześć minut.

Zaczęło się od Pajor. Reprezentantka Polski wykorzystała sytuację po rzucie rożnym i strzałem z bliskiej odległości wyrównała stan meczu. Następnie dwukrotnie do siatki trafiła Putellas i losy spotkania były właściwe rozstrzygnięte.

Barcelona się nie zatrzymała i na 16 minut przed końcem zdobyła czwartą bramkę, a do siatki trafiła Claudia Pina. Następnie gola strzeliła jeszcze Aitana Bonmati, ale i Pajor nie powiedziała ostatniego słowa. Polka w końcówce meczu zdobyła jeszcze dwie bramki, kompletując hat-tricka.

To drugi hat-trick Polki w tym sezonie. Wcześniej dokonała tej sztuki w wygranym 10:1 meczu z Granadą. Napastniczka zdobyła dziewięć bramek w sześciu ligowych meczach i podobnie jak Robert Lewandowski w męskich rozgrywkach przewodzi w klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. Ma na koncie dziewięć goli i dwie asysty.

Barcelona z kompletem 18 punktów prowadzi w hiszpańskiej ekstraklasie. Real Madryt i Atletico Madryt mają po 15 pkt, lecz rozegrały jedno spotkanie mniej.

Tym samym Barcelona zrehabilitowała się za porażkę ze środka tygodnia w Lidze Mistrzów z Manchesterem City (0:2).

Barcelona - Espanyol 7:1 (0:1)
Bramki: Pajor 59, 85, 87, Putellas 62, 65, Pina 74, Bonmati 79 - Botero 20.

Już 16 października FC Barcelona zmierzy się z Hammarby w drugiej kolejce Ligi Mistrzyń. Przedmeczowe studio rozpocznie się o 20:00 w Polsacie Sport Premium 1 i na Polsat Box Go. Mecz rozpocznie się o 20:50 i będzie transmitowany również w Polsacie Sport 2.