Bójka Polaka z Niemcem na meczu. Nie mieli dla siebie litości (WIDEO)

Krystian NatońskiZimowe
Bójka Polaka z Niemcem na meczu. Nie mieli dla siebie litości

Do niemałej scysji doszło niedawno w hokejowej lidze niemieckiej (trzeci poziom rozgrywkowy) pomiędzy drużynami EV Fussen - Bietigheim Steelers. W końcówce rywalizacji doszło do przepychanek między zawodnikami, a w roli głównej wystąpili bramkarze. Jednym z nich był reprezentant Polski David Zabolotny.

Z przekąsem można stwierdzić, że był to najciekawszy fragment tego meczu, ponieważ wynik był już dawno rozstrzygnięty. Drużyna gości, w której oprócz Zabolotnego występuje jeszcze jeden Polak - Paweł Dronia, prowadziła aż 11:2.

Podczas jednej z akcji ostro potraktowany został kapitan przyjezdnych, co zapoczątkowało przepychanki. W pewnym momencie do polskiego bramkarza ruszył niemiecki golkiper Clemens Wiedemann. Obaj zaczęli bijatykę, którą po dłuższej chwili przerwali sędziowie.

Rzecz jasna Wiedemann i Zabolotny zostali usankcjonowani za swoje zachowanie. Obaj trafili na pięć minut na ławkę kar. Mecz zakończył się zwycięstwem Bietigheim 12:3.