Polscy piłkarze awansowali na mistrzostwa Europy do lat 21!

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 zagra w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni awans wywalczyli z drugiego miejsca w gr. D. W ostatnim grupowym meczu Polacy zremisowali we wtorek w Łodzi z Niemcami 3:3.

Polska drużyna zajęła drugie miejsce w grupie D. Dzięki punktowi zdobytemu we wtorek w Łodzi znalazła się w gronie trzech najlepszych zespołów z drugich miejsc.

W meczu z Niemcami drużyna trenera Adama Majewskiego po pół godzinie gry przegrywała 1:3. W drugiej połowie odrobiła straty dzięki bramkom Jakuba Kałuzińskiego i Mariusza Fornalczyka. Przed przerwą na listę strzelców po polskiej stronie wpisał się Dominik Marczuk.

Bezpośrednio z eliminacji na ME awansuje dziewięciu zwycięzców grup oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pozostałe sześć drużyn, które zajmą drugie pozycje, utworzy trzy pary barażowe. Ich zwycięzcy także wystąpią w turnieju finałowym, który odbędzie się w czerwcu 2025 r. na Słowacji.