Sześć goli w meczu reprezentacji Polski! Co z awansem na mistrzostwa Europy?

Reprezentacja Polski zremisowała z Niemcami w ostatnim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21.

Reprezentacja Polski zremisowała z Niemcami w ostatnim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, dzięki czemu podopieczni Adama Majewskiego zajęli drugie miejsce w grupie D i wywalczyli awans do głównego turnieju.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli trenera Adama Majewskiego i jego piłkarzy. Już w 3. minucie prowadzenie objęli grający w mocno rezerwowym składzie Niemcy. Błąd w ustawieniu linii obrony wykorzystał Tom Rothe, po podaniu którego przed Kacprem Tobiaszem znalazł się Nicolo Tresoldi. Napastnik Hannoveru 96 posłał piłkę do bramki między nogami polskiego bramkarza.

Później inicjatywę przejęli Polacy i wreszcie udało im się stworzyć dobrą okazję bramką. W 17. minucie ładną akcję biało-czerwonych wykończył Dominik Marczuk, do którego z boku pola karnego dogrywał Arkadiusz Pyrka.

Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z remisu, bo w cztery minuty później pasywną postawę obrony wykorzystał Paul Wanner, pokonując tym razem Tobiasza strzałem pod poprzeczkę z ok. 20 metrów. Od tej pory lepiej prezentował się niemiecki zespół, który okres dobrej gry udokumentował trzecim golem. W 30. minucie zdobył go głową Bright Arrey-Mbi, którym nie miał większych problemów z dojściem do dośrodkowania z rzutu wolnego.

Biało-czerwoni do odrabiania straty ruszyli dopiero po przerwie. W pierwszej akcji Filipa Szymczaka zatrzymał jednak niemiecki bramkarz. W kolejnej początkowo uratował go słupek przy strzale Marczuka, ale przy dobitce Jakuba Kałuzińskiego nie miał już szans. W 54. minucie znów po akcji Marczuka blisko wyrównania był Szymczak.

Polacy odzyskali inicjatywę i doprowadzili do remisu. Autorem wyrównującego trafienia w 60. minucie był Mariusz Fornalczyk, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i płaskim strzałem pokonał Jonasa Urbiga.

W końcówce oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa. Dużo bliżej wygranej byli gospodarze. W 86. minucie po rzucie rożnym pika spadła pod nogi Cezarego Polaka, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Jan Thielmann.

Bezpośrednio do MME awansuje dziewięciu zwycięzców grup eliminacyjnych oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Wśród nich znalazło się miejsce dla Biało-Czerwonych.

Polska - Niemcy 3:3 (1:3).

Bramki: 0:1 Nicolo Tresoldi (3), 1:1 Dominik Marczuk (17), 1:2 Paul Wanner (21), 1:3 Bright Arrey-Mbi (30), 2:3 Jakub Kałuziński (50), 3:3 Mariusz Fornalczyk (59).

Polska: Kacper Tobiasz - Dominik Marczuk, Patryk Peda, Ariel Mosór, Miłosz Matysik (75. Patryk Warczak), Arkadiusz Pyrka - Tomasz Pieńko (67. Michał Rakoczy), Mateusz Łęgowski (58. Antoni Kozubal), Jakub Kałuziński, Mariusz Fornalczyk (74. Cezary Polak) - Filip Szymczak.

Niemcy: Jonas Urbig - Jan Thielmann, Tim Oermann, Bright Arrey-Mbi (46. Hendry Blank), Tom Rothe - Brajan Gruda (57. Frans Kratzig), Rocco Reitz, Eric Martel (46. Umut Tohumcu), Paul Wanner (46. Ansgar Knauff), Paul Nebel (78. Tim Lemperle) - Nicolo Tresoldi.

Żółte kartki: Polska - Filip Szymczak, Jakub Kałuziński; Niemcy - Tim Oermann, Jan Thielmann.

Sędzia: Dario Bel (Chorwacja). Widzów: 11 496.