Porażka Linette w Chinach. Odpadła już w pierwszej rundzie

Krystian NatońskiTenis
Magda Linette przegrała z Kateriną Siniakovą

Magda Linette po udanym turnieju w Wuhan, gdzie dotarła do ćwierćfinału, tym razem musiała przełknąć gorycz porażki już w pierwszej rundzie zmagań w Ningbo. Lepsza od Polki okazałą się Katerina Siniakova.

Linette w Wuhan zaskoczyła z pozytywnej strony, docierając do najlepszej ósemki turnieju. Dopiero w ćwierćfinale uległa renomowanej Coco Gauff. Z nadziejami można było patrzeć na jej kolejny występ na chińskiej ziemi - tym razem w Ningbo.

Polka trafiła w pierwszej rundzie na Siniakovą, z którą dotychczas miała korzystny bilans trzech zwycięstw i tylko jednej porażki, którą poniosła dwa lata temu w Grodzisku Mazowieckim.

Znajdująca się na 42. miejscu w rankingu WTA reprezentantka Czech postawiła jednak bardzo trudne warunki Polce, która plasuje się dwie lokaty wyżej.

Pierwszy set to prawdziwy rollercoaster i seria przełamań jednej i drugiej tenisistki. Niestety, zdecydowanie częściej swój serwis przegrywała Polka, która ostatecznie uległa 2:6.

Drugi set był o wiele bardziej wyrównany. Linette zaczęła od przegranego gema przy swoim serwisie, ale szybko zrewanżowała się w kolejnym. Następnie kibice byli świadkami wymiany cios za cios. Kluczowym momentem okazał się dziewiąty gem, w którym Siniakovej znowu udało się przełamać naszą zawodniczkę. Czeszka nie zmarnowała tej okazji i chwilę później cieszyła się z wygranej 6:4 i awansu do kolejnej rundy.

Magda Linette - Katerina Siniakova 2:6, 4:6