Czwarta porażka mistrzów Polski w Pucharze Europy

Tarik Phillip.

Koszykarze Trefla Sopot przegrali po raz czwarty w Pucharze Europy, tym razem w stolicy Czarnogóry Podgoricy z Buducnostią VOLI 83:92 (20:29, 10:19, 22:15, 31:29) w 4. kolejce gr. A. W piątej serii mistrz Polski zagra we własnej hali z Wolves Twinsbet Wilno.

Koszykarze Trefla nieźle rozpoczęli mecz w Podgoricy i przez siedem minut dotrzymywali kroku rywalom, jednak problemy z powstrzymaniem bośniackiego środkowego Kenena Kamenjasa sprawiły, że na niespełna trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty mistrz Polski przegrywał z gospodarzem 14:21. W drugiej kwarcie bardziej zespołowo grający mistrz Czarnogóry uzyskał zdecydowaną przewagę. Sopocianie nie potrafili przebić się przez obronę rywali i w 18. minucie przegrywali 25:44, a po dwóch kwartach 30:48.

Pogoń zespołu chorwackiego trenera Zana Tabaka, z kluczową rolą kadrowicza Jarosława Zyskowskiego trafiającego niemalże ze stuprocentowa skutecznością, nie zakończyła się sukcesem. Zawodnicy Trefla zmniejszyli straty do dziewięciu punktów na początku czwartej odsłony (56:65), a po serii punktów do pięciu (81:86) na 20 sekund przed końcem.

Koszykarze Buducnosti kontrolowali jednak ostatnie akcje, grali z koszykarskim wyrachowaniem i utrzymali wypracowaną we wcześniejszych częściach przewagę. Osamotniony w ataku Zyskowski nie mógł przechylić szali zwycięstwa na korzyść mistrza kraju w starciu z drużynowo grającą Podgoricą.

Skrzydłowy reprezentacji trafił wszystkie cztery rzuty za dwa punkty, pięć z sześciu za trzy punkty oraz 10 z 12 wolnych. Sopocianie popełnili jednak 15 strat i mieli gorszy procent rzutów za dwa punkty (53, przy 61 rywali).

Za tydzień w Sopocie Trefl podejmie litewski zespół Wolves Twinsbet Wilno.

Buducnost VOLI Podgorica - Trefl Sopot 92:83 (29:20, 19:10, 15:22, 29:31)

Trefl Sopot: Jarosław Zyskowski 33, Tarik Phillip 16, Geoffrey Groselle 10, Marcus Weathers 7, Aaron Best 3, Jakub Schenk 7, Mikołaj Witlinski 4, Andy Van Vliet 3, Robert McGowens 0, Bartosz Jankowski 0.

Buducnost VOLI: Kenan Kamenjas 18, Fletcher Magee 17, Rasheed Sulaimon 14, Nikola Tanaskovic 10, McKinley Wright IV 10, Yogi Ferrell 7, Juvan Morgan 6, Mateo Dreznjak 5, Andrija Slavkovic 3, Alen Omic 2, Aleksa Ilic 0.