Sochan czaruje formą, co za występ Polaka. Double-double!

Jeremy Sochan uzyskał double-double - 18 punktów i 11 zbiórek - dla San Antonio Spurs w czwartym meczu przedsezonowym zespołu w koszykarskiej lidze NBA, przegranym na wyjeździe z Miami Heat 117:120. To druga porażka drużyny z Teksasu.

21-letni Sochan rozegrał swój najlepszy mecz w okresie przygotowawczym do sezonu. Wyszedł na parkiet w pierwszej piątce i grał 28 minut, najdłużej z wszystkich uczestników spotkania. Był strzeleckim liderem drużyny, trafiając dziewięć z 13 rzutów za dwa punkty. Nie wykonywał prób za trzy ani nie stawał na linii wolnych. Miał także rekordowe w spotkaniu 11 zbiórek (dwie w ataku, dziewięć w obronie), asystę, przechwyt, trzy straty i faul. W czasie gdy przebywał na boisku drużyna wygrała ten fragment różnicą jednego punktu.

Reprezentant Polski uzyskał pierwszą double-double, czyli dwucyfrową zdobycz w dwóch elementach statystycznych, w tym okresie przygotowawczym. W swojej dotychczasowej karierze w sezonie regularnym NBA (130 spotkań) miał w sumie dziewięć takich występów (dwa w debutanckim, siedem w drugim sezonie).

Najwięcej punktów dla gości, po Sochanie, zdobyli na Florydzie wchodzący z ławki Keldon Johnson i Malaki Branham - po 15 oraz pozyskany latem 39-letni czołowy rozgrywający ligi Chris Paul - 13, który miał także pięć asyst. 20-letni Francuz Victor Wembanyama w swoim drugim sprawdzianie w 17 minut uzyskał osiem punktów, siedem zbiórek i trzy asysty.

Wtorkowe, wyrównane spotkanie w hali Kaseya Center w Miami obejrzało 19 600 widzów.

Najskuteczniejsi w ekipie Heat, która rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść w czwartej kwarcie, wygranej 38:33, byli Bam Adebayo - 20 oraz meksykański rezerwowy Jaime Jaques Jr. - 15 pkt.

W trzech wcześniejszych spotkaniach kontrolnych, na własnym parkiecie, podopieczni trenera Gregga Popovicha przegrali z Oklahoma City Thunder 107:112 oraz pokonali Orlando Magic 107:97 i Utah Jazz 126:120 (Sochan z każdym poprawiał skuteczność, zdobywając odpowiednio 9, 12 i 15 pkt).

W dwóch poprzednich sezonach Spurs byli jedną z najsłabszych drużyn w lidze, wygrywając po 22 z 82 meczów w fazie zasadniczej.

Koszykarze San Antonio rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny - w czwartek z Houston Rockets, również na wyjeździe. Sezon zasadniczy 2024/25 zainaugurują w nocy z 24 na 25 października o godz. 1.30 czasu polskiego, kiedy ich rywalem, także w derbach Teksasu, będzie w Dallas ekipa Mavericks.