Wysoka wygrana Orlen Wisły Płock

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali przed własną publicznością z Eurofarmem Pelister 26:18 (13:11) w meczu piątej kolejki grupy A Ligi Mistrzów i awansowali na 6. miejsce w tabeli.

W czterech kolejkach Ligi Mistrzów sezonu 2024/25, Orlen Wisła nie wywalczyła ani jednego punktu, jej rywal, Eurofarm zdobył tylko jeden, w meczu ze Sportingiem Lizbona, liderem tabeli grupy A. Mecz w Płocku miał zadecydować, która drużyna po piątej serii spotkań, zajmie 6. miejsce w tabeli.

Płocczanie zaczęli spotkanie znakomicie. Dwie obrony Mirko Alilovica oraz przechwyty piłek i w 7. min prowadzili 5:1. W 11. min goście przegrywali 2:7, a ponieważ nie potrafili znaleźć sposobu by przedrzeć się przez płocką obronę, trener Branislav Angelovski poprosił o przerwę.

W 14. min Orlen Wisła prowadziła 9:2 i wydawało się, że na parkiecie nic się nie zmieni, a gospodarze mają zwycięstwo w kieszeni. Tymczasem mistrz Macedonii Północnej powoli odrabiał straty. „Nafciarze” na tyle się pogubili, że w 23. min, przy stanie 11:8 trener Xavi Sabate musiał poprosić o czas, by jego drużyna ponownie kontrolowała spotkanie. Na przerwę gospodarze schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Od początku drugiej odsłony na parkiecie widać było tylko gospodarzy, którzy szybko powiększali swoją przewagę nad rywalami. W 37. min było 17:12, a wynik byłby wyższy, gdyby Michał Daszek wykorzystał rzut karny, ale powoli goście włączali się do gry, próbując zmniejszyć rozmiary porażki.

Jednak płocczanie na wiele im nie pozwolili, wytrącali atuty z ręki starając się skutecznie grać w obronie. Zawodnicy Eurofarmu zaczęli się gubić, a w 43. min gdy na tablicy był wynik 20:14, ponownie trener gości poprosił o czas, a za minutę także trener Sabate.

I ta rozmowa z piłkarzami przyniosła rezultat. W trzech kolejnych akcjach wybronił rzuty gości Alilovic, a jego koledzy z drużyny zamieniali atak na bramkę i w 50. min prowadzili 23:15. W ostatnich dziesięciu minutach goście pozwolili sobie na jeszcze jeden zryw, ale udało im się tylko doprowadzić do wyniku 23:17 w 53. min, a potem trzy gole Orlen Wisły sprawiły, że płocczanie mogli być spokojni o wynik i komplet punktów.

Mecz 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Orlen Wisła zagra na wyjeździe 23 października, początek wyznaczono na godz. 18.45. Przeciwnikami „Nafciarzy” będzie wicemistrz Danii Fredericia HandboldKlub.

Orlen Wisła Płock – Eurofarm Pelister 26:18 (13:11)

Orlen Wisła: Mirko Alilovic – Michał Daszek 3, Tomas Piroch 3, Mitja Janc 4, Marcel Sroczyk, Abel Serdio, Marko Panic, Leon Susnja 1, Miha Zarabec 2, Mirad Terzic, Dawid Dawydzik 2, Lovro Mihic 8, Zoltan Szita 3.

Eurofarm: Nikola Mitrevski, Filip Ivic – Dejan Manaskov 3, Nejc Cehte, Samoli Ristevski 1, Uros Borzas 3, Bogdan Radivojevic 3, Filip Kuzmanovski 5, Ilija Abutovic, Emiljan Gjorgovski 1, Petar Atanasievikj, Zarko Peshevski 1, Oussama Hosni, Alem Hadzic, Pavle Atanasievikj 1.

Karne minuty: Orlen Wisła – 4 min; Eurofarm – 12 min. Sędziowali: Amar Konjicanin, Dino Konjicanin (Bośnia i Hercegowina).