Znak czasów. Novak Djokovic i Rafael Nadal pokonani

Novak Djokovic i Rafael Nadal pokonani

Hiszpański tenisista Carlos Alcaraz będzie rywalem Włocha Jannika Sinnera w finale rozgrywanego w Rijadzie pokazowego turnieju Six Kings Slam. 21-latek w półfinale wygrał 6:3, 6:3 ze swoim rodakiem, doświadczonym Rafaelem Nadalem, który z końcem sezonu kończy karierę.

Alcaraz już na początku pierwszego seta przełamał Nadala. 38-latek w całym meczu nie wyszedł na prowadzenie i popełnił cztery podwójne błędy serwisowe. Pojedynek trwał godzinę i 18 minut.

Natomiast w pierwszym półfinale Sinner w trzech setach pokonał Serba Novaka Djokovica. Zatem w obu przypadkach młodość triumfowała nad doświadczeniem.

Finał imprezy zaplanowano na sobotę. Organizatorzy przygotowali rekordową pulę nagród, w tym sześć milionów dolarów (ok. 23,8 mln zł) dla triumfatora rozgrywek.