Max Verstappen wrócił do wygrywania. Holender najlepszy w sprincie w Austin

Moto

Prowadzący w klasyfikacji generalnej i broniący tytułu Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał sprint przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix USA w Austin, 19. rundą mistrzostw świata Formuły 1. Trzykrotny triumfator cyklu prowadził od startu do mety.

Dzięki tej wygranej Verstappen dopisał sobie osiem punktów do klasyfikacji generalnej i ma już ich łącznie 339. Holender nieznacznie powiększył przewagę nad wiceliderem - Brytyjczykiem Lando Norrisem (McLaren), który był w sobotę w Teksasie trzeci i zgromadził 285. Drugie miejsce zajął Hiszpan Carlos Sainz jr. (Ferrari).

Verstappen wygrał wszystkie cztery dotychczasowe sprinty w tym sezonie (łącznie będzie ich sześć). Poprzednio zwyciężył w tym formacie 29 czerwca w Austrii, ale od tego czasu nie zajął pierwszego miejsca w żadnej z ośmiu kolejnych rund MŚ.

"Czuję się jak w dawnych, dobrych czasach" - żartował w wywiadzie po zakończeniu sobotniej rywalizacji.

O północy czasu polskiego na torze w Austin odbędą się kwalifikacje do wyścigu, który zaplanowano na niedzielę na godzinę 21.