FC Barcelona nadal niepokonana w lidze. Ewa Pajor w roli zmienniczki

Ewa Pajor

FC Barcelona zapisała na koncie siódme zwycięstwo w siódmym meczu hiszpańskiej Ligi F. Zawodniczki "Blaugrany" pokonały na wyjeździe Levante 4:1. Ewa Pajor rozpoczęła spotkanie na ławce rezerwowych, a na boisku pojawiła się po godzinie gry.

"Duma Katalonii" pierwszą bramkę zdobyła w 13. minucie meczu. Do siatki trafiła Vicky Lopez. 10 minut później padł gol wyrównujący. Samobójcze trafienie na swoim koncie zapisała Cata Coll. Barcelona wróciła na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Bramkę na 2:1 zdobyła Kika Nazareth.

Niedługo po zmianie stron piłkarki "Blaugrany" prowadziły już 3:1. Gola strzeliła Claudia Pina. Warto wspomnieć, że 23-latka asystowała przy dwóch poprzednich trafieniach swoich koleżanek. Po godzinie gry trener Pere Romeu zdecydował się na zmian. Na placu gry pojawiła się m.in. Pajor.

Wynik meczu na 4:1 w 81. minucie gry ustaliła Irene Paredes. Tym samym Barcelona umocniła się na prowadzeniu w Liga F Women. Piłkarki "Dumy Katalonii" mają na koncie komplet zwycięstw w siedmiu spotkaniach. Natomiast Pajor, mimo że w niedzielnym meczu nie powiększyła dorobku bramkowego, pozostaje liderką klasyfikacji strzelczyń. Polka ma w swoim dorobku dziewięć trafień.

Levante - FC Barcelona 1:4 (1:2)

Bramki: Coll 23 (sam.) - Lopez 13, Nazareth 36, Pina 47, Paredes 81