Gol w 103. minucie w Ekstraklasie! Niesamowita końcówka w hicie kolejki

Raków Częstochowa pokonał Pogoń Szczecin w niedzielnym hicie PKO BP Ekstraklasy.

Raków Częstochowa pokonał Pogoń Szczecin w niedzielnym hicie PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze wygrali 1:0, a gola na wagę trzech punktów strzelili w... 103. minucie.

"Portowcy" od 65. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Greka Dimitriosa Keramitsisa. Na dodatek w końcówce musieli radzić sobie w dziewiątkę, bowiem kontuzji doznał Patryk Paryzek, a limit zmian był wyczerpany.

Raków wykorzystał osłabienie rywala, a okoliczności były niesamowite. Sędzia Paweł Raczkowski, m.in. z powodu zadymienia boiska, doliczył sporo minut. W 90+10. bramkę zdobył wprowadzony z ławki Matej Rodin, ale trafienie chorwackiego obrońcy zostało anulowane z powodu spalonego. Zawodnik dostał chwilę wcześniej żółtą kartkę za zdjęcie koszulki.

Po krótkim czasie Rodin... ponownie trafił do siatki. Tym razem gola uznano, a piłkarz znów zobaczył żółtą kartką (i w konsekwencji czerwoną) za zdjęcie koszulki. Ta kara nie miała jednak większego znaczenia, ponieważ wkrótce potem arbiter zakończył mecz.

To piąte z rzędu ligowe zwycięstwo zespołu Marka Papszuna, który z dorobkiem 26 pkt zajmuje drugie miejsce.

Natomiast szósta Pogoń potwierdziła, że na wyjazdach zupełnie sobie nie radzi. Z 19 zdobytych dotychczas punktów zaledwie... jeden wywalczyła poza Szczecinem (remis i pięć porażek).

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
Bramka: Matej Rodin 90+13

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Stratos Svarnas, Zoran Arsenic (82. Matej Rodin), Milan Rundic - Fran Tudor (70. Erick Otieno), Gustav Berggren, Władysław Koczerhin, Jean Carlos Silva - Michael Ameyaw (59. Jonatan Braut Brunes), Adriano Amorim (70. Patryk Makuch), Ivi Lopez (70. Jesus Diaz).

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Leo Borges, Leonardo Koutris - Dimitrios Keramitsis, Joao Gamboa (82. Adrian Przyborek), Rafał Kurzawa (63. Alexander Gorgon) - Kacper Łukasiak (63. Fredrik Ulvestad), Kamil Grosicki (67. Wojciech Lisowski), Efthymis Koulouris (82. Patryk Paryzek).

Żółta kartka: Matej Rodin.

Czerwona kartka za drugą żółtą: Matej Rodin (90+14).

Czerwona kartka: Dimitrios Keramitsis (65).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 5 443.