Świetna forma Roberta Lewandowskiego! Kolejne bramki Polaka i pewne zwycięstwo Barcelony

Robert Lewandowski utrzymuje znakomitą formę strzelecką w La Liga. Polak dopisał do swojego kolejne dorobku dwa gole w meczu 10. kolejki z Sevillą. Jego FC Barcelona wygrała 5:1, a napastnik "Blaugrany" ma już na koncie 12 bramek w rozgrywkach ligowych. Całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych obejrzał Wojciech Szczęsny.

Pierwsi na prowadzenie mogli wyjść goście, ale Dodi Lukebakio w dogodnej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Z czasem jednak zaczęła zaznaczać się przewaga Barcelony. W 23. minucie gry Peque Fernandez sfaulował w polu karnym Raphinhę. Sędzia podyktował rzut karny, który został zamieniony na gola przez Lewandowskiego.

Kilka minut później było już 2:0. Tym razem do siatki trafił Pedri. Reprezentant Hiszpanii popisał się efektownym strzałem zza pola karnego. Jeszcze przed przerwą "Duma Katalonii" podwyższyła prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski trącił piłkę wstrzeloną w pole karne, czym zmylił bramkarza Sevilli.

Po zmianie stron Barcelona miała kilka szans na kolejne trafienia, ale w decydujących momentach piłkarzom "Blaugrany" brakowało skuteczności. W 61. minucie gry sędzia sprawdzał, czy Sevilli nie należał się rzut karny po ewentualnym przewinieniu na Isaacu Romero. Ostatecznie "jedenastka" nie została podyktowana. Pięć minut później Lewandowski opuścił plac gry. Zastąpił go Pau Victor.

Czwarty gol dla Barcelony padł w 82. minucie gry. Uderzał Pablo Torre, a futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki. Ekipa z Andaluzji zmniejszyła stratę w 87. minucie, kiedy to Inakiego Penę pokonał Stanis Idumbo. Trzybramkowa różnica nie utrzymała się jednak długo na tablicy wyników. Rezultat meczu w 89. minucie spotkania ustalił Pablo Torre. Piłka po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego minęła wszystkich w polu karnym i zatrzepotała w siatce.

"Duma Katalonii" utrzymała trzypunktowe prowadzenie nad Realem Madryt w tabeli La Liga. Natomiast Lewandowski dołożył dwa gole w klasyfikacji strzelców, w której ma już 12 trafień.

FC Barcelona - Sevilla 5:1 (3:0)

Bramki: Lewandowski 24, 39, Pedri 28, Torre 82, 88 - Idumbo 87