Rywal Legii Warszawa zwolnił trenera po sześciu latach pracy

Kim Bergstrand stracił pracę.

Djurgardens IF, szwedzki rywal Legii Warszawa w piłkarskiej Lidze Konferencji, zwolnił w poniedziałek w trybie natychmiastowym duet trenerów Kima Bergstranda i Thomasa Lagerloefa po sześciu latach pracy w klubie.

Nieoficjalnie powodem są niedzielne derby Sztokholmu i przegrana 0:2 z Hammarby IF. Mecz został w niedzielę przerwany w 76. minucie z powodu zachowania kibiców Djurgardens i został dokończony w poniedziałek przy pustych trybunach.

Sztokholm posiada trzy drużyny w najwyższej lidze i każda gra cztery razy w sezonie w derbach stolicy. Niedzielna porażka Djurgardens IF była czwartymi przegranymi derbami w tym roku, co jak skomentował dziennik „Expressen” przelało czarę goryczy.

Jako szkoleniowca, który zastąpi duet trenerów ”Expressen” wskazał Pelle Olssona, który pracuje w klubie i zajmuje się analizą rywali w Lidze Konferencji. Był też głównym trenerem Djurgardens IF w latach 2014-2016.

Szwedzki klub jest rywalem Legii Warszawa w LK, z którą spotka się 19 grudnia w Sztokholmie.