Szybki mecz w Zawierciu! Reprezentant Polski wrócił na boisko

Robert MurawskiSiatkówka
Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała Cuprum Stilon Gorzów.

W spotkaniu 8. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali z Cuprum Stilonem Gorzów 3:0. Gospodarze odnieśli zdecydowane zwycięstwo, a wydarzeniem meczu był występ Mateusza Bieńka, który wrócił na boisko po przerwie spowodowanej kontuzją.

Pierwszy set nie miał wielkiej historii. Gospodarze od początku uzyskali przewagę, dobrze zagrywał Miguel Tavares, a przy stanie 4:1 swój pierwszy punkt zdobył Mateusz Bieniek. W dalszej części seta grali skutecznie i utrzymywali punktową różnicę (9:3, 13:6). Dobrze prezentował się Karol Butryn, który dołożył również asa (19:12). Ostatnią akcję tej partii skończył Patryk Łaba (25:18).

Gospodarze efektownie otworzyli również drugą partię – po asie Butryna prowadzili 8:3. Siatkarze z Gorzowa próbowali nawiązać walkę, złapali kontakt (10:9), jednak nie na długo dotrzymali kroku rywalom. Zawiercianie znów odskoczyli, grali skuteczniej od rywali i lepiej prezentowali się w polu serwisowym. Seta zwieńczyły dobre zagrywki Łaby, a ostatni punkt wywalczył skutecznym atakiem Butryn (25:16).

Trzecia odsłona była bardziej wyrównana od poprzednich. Wynik długo oscylował wokół remisu, a goście uzyskiwali nawet minimalną przewagę (10:11, 14:15). Później zawiercianie odskoczyli na trzy oczka (19:16). Gorzowianie nie rezygnowali, jednak kluczowe akcje w końcówce padły łupem Jurajskich Rycerzy. Butryn skutecznym atakiem wywalczył piłkę meczową, a po chwili przypieczętował zwycięstwo gospodarzy asem serwisowym (25:21).

Skrót meczu Warta - Stilon:

Najwięcej punktów: Karol Butryn (14), Patryk Łaba (11) – Aluron CMC Warta; Chizoba Neves (17) – Cuprum Stilon. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, popełnili mniej błędów i dominowali w polu serwisowym (10–1). MVP: Karol Butryn (11/16 = 69% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe).

Aluron CMC Warta Zawiercie – Cuprum Stilon Gorzów 3:0 (25:18, 25:16, 25:21)

Aluron CMC Warta: Jurij Gladyr, Miguel Tavares Rodrigues, Patryk Łaba, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Aaron Russell – Luke Perry (libero) oraz Jakub Nowosielski, Wiktor Rajsner, Adrian Markiewicz. Trener: Michał Winiarski.
Cuprum Stilon: Robert Taht, Marcin Kania, Chizoba Neves Atu, Kamil Kwasowski, Seweryn Lipiński, Vuk Todorovic – Maksymilian Granieczny (libero) oraz Przemysław Stępień, Adam Lorenc, Kamil Dembiec, Jakub Strulak, Mathijs Desmet. Trener: Andrzej Kowal.