Real osłabiony przed El Clasico! Dwie gwiazdy z kontuzjami

Rodrygo nie zagra z Barceloną.

Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti nie będzie mógł skorzystać z bramkarza Thibaut Courtois i skrzydłowego Rodrygo w sobotnim meczu LaLiga z Barceloną. Obaj piłkarze doznali kontuzji w wygranym przez "Królewskich" 5:2 spotkaniu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund.

Mistrzowie Hiszpanii do przerwy przegrywali z BVB 0:2, lecz w drugiej połowie strzelili pięć goli, a Vinicius Junior zanotował hat-tricka.

Real potwierdził, że Courtois naciągnął mięsień przywodziciela w lewej nodze. Ta sama dolegliwość doskwierała mu we wrześniu po derbach Madrytu z Atletico. Zatem w sobotę przeciwko "Dumie Katalonii" powinien zagrać ukraiński bramkarz Andrij Łunin.

Natomiast Rodrygo w czwartek przejdzie rezonans magnetyczny. Po badaniu okaże się na jaki czas zostanie wyłączony z gry. Sztab medyczny Realu liczy na to, że uraz nie jest poważny i Brazylijczyk będzie mógł zagrać już w przyszłym tygodniu przeciwko Valencii.

W El Clasico nie zagrają także obrońcy Realu Dani Carvajal i David Alaba, którzy wciąż przechodzą rehabilitację po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w kolanie. Natomiast ofensywny pomocnik Brahim Diaz wznowił już treningi po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją nogi i może zagrać przeciwko Barcelonie.

Po 10 kolejkach liderem La Liga z dorobkiem 27 pkt jest Barcelona, a liderem klasyfikacji strzelców z 12 golami jest Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski w lidze hiszpańskiej zdobył w tym sezonie dwa razy więcej bramek od Kyliana Mbappe z Realu i Ayoze Pereza z Villarrealu. "Królewscy" tracą do "Dumy Katalonii" trzy punkty.