Pululu w roli bohatera. Kolejne zwycięstwo Jagiellonii w Lidze Konferencji

fot: Cyfrasport

Jagiellonia Białystok wygrała z Petrocubem Hincesti 2:0 w drugiej kolejce piłkarskiej Ligi Konferencji UEFA. Obie bramki dla "Jagi" zdobył Afimico Pululu. Polski zespół po dwóch meczach w tych rozgrywkach ma na swoim koncie komplet punktów.

Mistrzowie Polski od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku, jednak ich ofensywne akcje były szybko neutralizowane przez szczelną obronę Petrocubu. Podopieczni Adriana Siemieńca mieli wyraźne problemy z wejściem w rytm meczu, co potwierdzały liczne straty piłki i niecelne podania. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 19. minuty, kiedy to Jesus Imaz po raz pierwszy, niskim strzałem, zagroził bramce strzeżonej przez Silivu Smaleneę. Golkiper gości wyszedł jednak zwycięsko z tego pojedynku, skutecznie broniąc strzał.

Kilka minut później Darko Churlinov otrzymał piłkę w polu karnym i oddał strzał, jednak chybił o kilka centymetrów. W kolejnych fragmentach meczu Jagiellonia coraz śmielej spychała swoich rywali do defensywy i częściej wchodziła w pole karne Petrocubu, jednak cały czas brakowało konkretów.

Kapitalną akcją w 39. minucie popisali się Imaz oraz Afimico Pululu. Po efektownej dwójkowej akcji, oko w oko z bramkarzem ponownie stanął ten pierwszy, jednak tak jak w sytuacji z początku meczu, tak też i teraz Smalenea popisał się dobrą interwencją. Hiszpański napastnik miał tego dnia wyraźnie rozregulowany celownik. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy, po zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła pod jego nogi, lecz uderzył za lekko i trafił w golkipera gości.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęła "Jaga", która nieustannie napierała, szukając okazji do otwarcia wyniku. Czas jednak uciekał nieubłaganie, a na tablicy wyników wciąż widniało zero do zera. Przełom nastąpił dopiero w 69. minucie, kiedy szybka akcja gospodarzy przyniosła pierwszą bramkę w meczu. Pululu dopadł do piłki wbitej w pole karne i efektownym strzałem piętą skierował ją do siatki.

Zaledwie trzy minuty później, ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem asystę zaliczył Miki Villar, który precyzyjnym podaniem umożliwił zawodnikowi z Angoli zdobycie drugiej bramki. Jagiellonia wyraźnie dominowała w tej części meczu, a ich ofensywne akcje w końcu przyniosły oczekiwane rezultaty.

Do końca meczu mistrzowie Polski mieli jeszcze kilka sytuacji, ale żadna z nich nie przyniosła kolejnego trafienia. Podopieczni trenera Siemieńca po dwóch meczach w Lidze Konferencji UEFA mają na swoim koncie komplet punktów.