25:7... Dominacja Developresu! Rzeszowskie siatkarki rozbiły rywalki

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarki Developresu Rzeszów zdecydowanie wygrały z VolleyWrocław 3:0.

Developres Rzeszów wygrał z #VolleyWrocław 3:0 po bardzo jednostronnym meczu w 5. kolejce Tauron Ligi. Rzeszowskie siatkarki odniosły piąte zwycięstwo w rozgrywkach i pozostają jedną z dwóch niepokonanych w obecnym sezonie drużyn.

Na początku pierwszego seta wrocławianki dotrzymywały kroku gospodyniom (11:10). Siatkarki Developresu miały wyraźną przewagę w ataku i po wygraniu pięciu akcji z rzędu (18:11), przejęły inicjatywę na boisku. Pewnie wygrały 25:16, a seta zamknęła długa wymiana i blok rzeszowianek.

W drugiej partii Developres uzyskał wyraźną przewagę już na początku (8:4). W środkowej części seta poszła seria przy zagrywkach Marrit Jasper (13:5), a później różnica przekroczyła dziesięć oczek (19:7). W końcówce wrocławianki wygrały kilka akcji, ale na zmianę niekorzystnego wyniku nie było już szans. Zdecydowane zwycięstwo rzeszowianek przypieczętowała skutecznym atakiem Monika Fedusio (25:14).

Siatkarki Developresu dominowały również od pierwszych akcji trzeciego seta. Asami popisały się Sabrina Machado (9:3) i Marrit Jasper (11:4), a po bloku świetnie grającej w tym elemencie Agnieszki Korneluk, gospodynie prowadziły już 17:6. Rzeszowianki mknęły po zwycięstwo – przestrzelony atak rywalek dał im piłkę meczową, a punktowa zagrywka Aleksandry Dudek zakończyła to jednostronne starcie (25:7).

Skrót meczu Developres - #VolleyWrocław:

Najwięcej punktów: Agnieszka Korneluk (14), Monika Fedusio (12), Sabrina Machado (11), Marrit Jasper (9), Wernika Centka-Tietianiec (7) – Developres Rzeszów; Weronika Gierszewska (7), Kinga Stronias (7) – #VolleyWrocław. Dominacja gospodyń w ataku oraz w bloku (14–5; 10 punktów Korneluk!). MVP: Monika Fedusio (12/23 = 52% skuteczności w ataku).

Developres Rzeszów – #VolleyWrocław 3:0 (25:16, 25:14, 25:7)

Developres: Wernika Centka-Tietianiec, Katarzyna Wenerska, Monika Fedusio, Agnieszka Korneluk, Sabrina Machado, Marrit Jasper – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Karina Chmielewska, Bruna Honorio, Elizabeth Vicet, Magda Kubas (libero), Aleksandra Dudek. Trener: Michal Masek.
#VolleyWrocław: Anna Lewandowska, Martyna Łazowska, Diaris Perez, Judyta Gawlak, Wiktoria Kowalska, Kinga Stronias – Anna Pawłowska (libero) oraz Andrianna Szady, Weronika Gierszewska, Emilia Solarewicz, Aleksandra Gancarz. Trener: Bartłomiej Dąbrowski.