Przebudzenie w drugim secie! Ważne zwycięstwo siatkarzy z Suwałk

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali z PSG Stalą Nysa.

W spotkaniu 9. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali z PSG Stalą Nysa 3:1. Obie ekipy zagrały osłabione brakiem kilku zawodników. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, ale od drugiego seta inicjatywę przejęli suwalczanie, którzy zgarnęli komplet punktów.

Obie drużyny przystąpiły do tego meczu osłabione. W ekipie gospodarzy nie mogli zagrać Matias Sanchez i Joaquin Gallego, a w Stali – Michał Gierżot oraz Wojciech Włodarczyk.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko uzyskali przewagę (5:9, 10:14). Mimo lepszego przyjęcia, suwalczanie mieli słabszą skuteczność w ataku. Siatkarze Stali dołożyli też trzy oczka z pola serwisowego, a w końcówce kontrolowali sytuację. W ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Nicolas Zerba (18:25).

W drugim secie do głosu doszli siatkarze z Suwałk (10:7), którzy poprawili skuteczność w ofensywie i ryzykowali w polu serwisowym. Po asie Pawła Halaby odskoczyli na pięć oczek (17:12) i utrzymali przewagę do końca seta. Błąd dotknięcia siatki przez przyjezdnych zamknął tę część meczu (25:20).

Początek trzeciej partii to dobra gra blokiem i przewaga gospodarzy (8:4). Przyjezdni złapali kontakt po asie Dawida Dulskiego (13:12), przez pewien czas dotrzymywali kroku rywalom, ale końcówka należała do suwalczan. Gospodarze skończyli dwie akcje w ataku, asa dołożył Henrique Honorato (23:18), a dwa ostatnie punkty dołożył Halaba – blokiem i atakiem (25:21).

Gospodarze nadawali ton wydarzeniom na boisku również od początku kolejnej odsłony. Nadal świetnie prezentowali się w polu zagrywki, a asami popisali się Bartosz Filipiak (5:2), Paweł Halaba (8:3), a później jeszcze Quentin Jouffroy (14:7) i znów Halaba (19:10). Gdy kolejną punktową zagrywkę dołożył Konrad Stajer, różnica wzrosła do dziesięciu oczek (21:11). Filipiak wywalczył piłkę meczową, a po chwili Henrique Honorato zakończył rywalizację skutecznym atakiem (25:12).

Skrót meczu Ślepsk - Stal:

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (21), Paweł Halaba (15), Henrique Honorato (15), Konrad Stajer (12) – Ślepsk; Dawid Dulski (20), Kamil Kosiba (14), Zouheir El Graoui (10) – Stal. Gospodarze bardzo dobrze przyjmowali, mieli nieco lepsze od rywali statystyki w ataku i dominowali w zagrywce (12–5) oraz w bloku (13–7). MVP: Paweł Halaba (7/24 = 28% skuteczności w ataku + 5 bloków + 3 asy; 52% pozytywnego przyjęcia).

MKS Ślepsk Malow Suwałki – PSG Stal Nysa 3:1 (18:25, 25:20, 25:21, 25:12)

Ślepsk: Henrique Honorato, Konrad Stajer, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Quentin Jouffroy, Marcin Krawiecki – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Antoni Kwasigroch, Jakub Kubacki (libero), Damian Wierzbicki. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Stal: Patryk Szczurek, Zouheir El Graoui, Dominik Kramczyński, Dawid Dulski, Kamil Kosiba, Nicolas Zerba – Kamil Szymura (libero) oraz Konrad Jankowski, Remigiusz Kapica, Jakub Olejniczak (libero), Kellian Motta Paes. Trener: Daniel Pliński.