Tak wygląda tabela Ligi Konferencji! Świetna sytuacja polskich klubów

Tak wygląda tabela Ligi Konferencji

Piłkarze Jagiellonii wygrali u siebie z mołdawskim Petrocub Hincesti 2:0, a Legia Warszawa pokonała na wyjeździe serbski zespół TSC Backa Topola 3:0 w 2. kolejce Ligi Konferencji. Obydwie polskie drużyny zdobyły dotąd komplet punktów. Zobaczcie, jak wygląda tabela Ligi Konferencji.

Mistrzowie Polski długo męczyli się z mołdawską drużyną, uchodzącą za jedną ze słabszych w stawce 36 uczestników fazy ligowej. Przełamali się w drugiej połowie, gdy Afimico Pululu zdobył dwie bramki w ciągu czterech minut. Angolański napastnik trafił także w pierwszym meczu LK w Kopenhadze. Białostoczanie wcześniej pokonali na wyjeździe FC Kopenhaga 2:1.

Legia bez problemów wysoko wygrała z TSC Backa Topola, po trafieniach Bartosza Kaspustki, Luquinhasa i Kacpra Chodyny. W końcówce starający się o honorowego gola gospodarze przejęli inicjatywę, ale udane interwencje Kacpra Tobiasza pozwoliły gościom zachować czyste konto. To drugie zwycięstwo stołecznego zespołu, po wygranej u siebie z Betisem Sewillą 1:0.

Do tej pory dziewięć drużyn odniosło po dwa zwycięstwa w Lidze Konferencji. W tabeli prowadzi Chelsea przed Fiorentiną. Legia jest trzecia, a Jagiellonia szósta. Warto przypomnieć, że zespoły plasujące się na miejscach 1-8 od razu awansują do 1/8 finału rywalizacji, natomiast ekipy z pozycji 9-24 będą brały udział w barażu o tę fazę zmagań na arenie międzynarodowej.

W trzeciej kolejce 7 listopada Legia podejmie Dynamo Mińsk (godz. 18.45), a Jagiellonia - Molde (21.00).