Szybkie 3:0! Zdecydowane zwycięstwo siatkarek BKS

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała odniosły trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie Tauron Ligi.

W spotkaniu 5. kolejki Tauron Ligi siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała pewnie wygrały z drużyną Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0. Drużyna trenera Bartłomieja Piekarczyka odniosła trzecie zwycięstwo w swym czwartym ligowym meczu w obecnym sezonie.

Premierowa odsłona przyniosła nierówną, szarpaną grę obu ekip. Przewagę miały gospodynie, które lepiej przyjmowały i były skuteczniejsze w ataku. W środkowej części seta popisały się punktową serią, po której odskoczyły rywalkom (15:9) i do końca utrzymywały punktowy dystans. W ostatniej akcji skutecznie zaatakowała Giulia Angelina (25:19).

Set numer dwa nie miał wielkiej historii. Bydgoszczanki do pewnego momentu próbowały dotrzymać kroku gospodyniom (11:10), później jednak nastąpił odjazd skuteczniejszych w ataku siatkarek BKS (17:11). Końcówka pod kontrolą gospodyń, aż do ostatniej akcji, którą skończyła Julita Piasecka (25:15).

Początek trzeciego seta obiecujący w wykonaniu przyjezdnych (5:8), ale ekipa z Bielska-Białej odwróciła wynik po dwóch asach Julii Nowickiej (12:10). Gospodynie odzyskały inicjatywę, odskoczyły rywalkom (19:14) i pewnie zmierzały po zwycięstwo w tym spotkaniu. Julita Piasecka wywalczyła piłkę meczową (24:15), a kropkę nad "i" postawiła skutecznym atakiem Marharyta Geyko (25:16).

Skrót meczu BKS - Pałac:

Najwięcej punktów: Julita Piasecka (13), Kertu Laak (10), Giulia Angelina (10), Marta Orzyłowska (10) – BKS; Wiktoria Makarewicz (10) – Pałac. MVP: Julia Nowicka.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:15, 25:16)

BKS: Marta Orzyłowska, Julia Nowicka, Julita Piasecka, Joanna Pacak, Kertu Laak, Giulia Angelina – Kinga Drabek (libero) oraz Zuzanna Suska, Martyna Borowczak, Wiktoria Szewczyk, Marharyta Geyko. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
Pałac: Wiktoria Makarewicz, Wiktoria Paluszkiewicz, Natalia Sidor, Pola Nowakowska, Svitlana Dorsman, Marta Łyczakowska – Monika Jagła (libero) oraz Ksenia Kurerova, Ewelina Franz, Milana Rajlić, Oliwia Ziółkowska, Dominika Witowska. Trener: Martino Volpini.