Czwarty mecz, czwarta wygrana. Trefl górą w starciu ze Stalą Ostrów

Koszykarze Trefla wygrali czwarty mecz z ORLEN Basket Lidze

Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski walczyła do samego końca, ale to Trefl Sopot zwyciężył 96:81 w sobotnim spotkaniu ORLEN Basket Ligi.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane, chociaż inicjatywa minimalnie była po stronie gości. Po zagraniu Tima Lambrechta ostrowianie byli lepsi o cztery punkty. Później trzy trójki Aarona Besta sprawiły, że to sopocianie uciekali na siedem punktów! Następne trafienie Andy'ego Van Vlieta oznaczało aż 14 punktów różnicy. Sytuację podobnymi rzutami starał się zmieniać Paxson Wojcik. Po 10 minutach było jednak 26:20.

W drugiej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka ciągle utrzymywał przewagę. Starali się to zmieniać Wojcik oraz Egner, ale ich akcje w tym fragmencie nie wystarczały. Dzięki rzutom wolnym Besta sopocianie znowu prowadzili 12 punktami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:38.

W trzeciej kwarcie niewiele się zmieniało. W trzeciej kwarcie ważnymi zawodnikami nadal byli też Jarosław Zyskowski i Marcus Weathers, a przewaga gospodarzy wzrosła do 15 punktów. Po późniejszej trójce Treya McGowensa wynosiła ona w pewnym momencie nawet 21 punktów. Tasomix Rosiek Stal zmniejszała straty - było to możliwe po rzutach Paxsona Wojcika. Po 30 minutach było 73:63.

W kolejnej części meczu Tyquan Rolon zmniejszał straty do zaledwie ośmiu punktów. Kolejna trójka Wojcika oznaczała tylko cztery punkty różnicy! Sytuację pod kontrolą miał jednak Marcus Weathers, a swoje akcje kończył też Zyskowski. Ostatecznie Trefl zwyciężył dość pewnie - 96:81.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jarosław Zyskowski z 26 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. Paxson Wojcik rzucił 27 punktów dla gości.

ORLEN Basket Liga - 4. kolejka
Trefl Sopot - Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski 96:81 (26:20, 23:18, 24:25, 23:18)

Trefl: Jarosław Zyskowski 26, Marcus Weathers 19, Aaron Best 17, Jakub Schenk 12, Andy Van Vliet 11, Tarik Phillip 4, Robert McGowens 3, Mikołaj Witliński 2, Bartosz Jankowski 2,

Stal: Paxon Wojcik 27, Tyquan Rolon 22, Maximilian Egner 9, Mateusz Zębski 6, Tim Lambrecht 4, Mart Rosenthal 4, Jan Wójcik 4, Siim-Sander Vene 3, Jacek Rutecki 2.