Dwa gole Roberta Lewandowskiego w El Clasico! Popis w meczu Real - Barcelona (WIDEO)

Robert Lewandowski

Dwa gole Roberta Lewandowskiego w El Clasico! Napastnik Barcelony dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a Duma Katalonii rozbiła w Madrycie Real, triumfując 4:0.

Do przerwy było 0:0, a sędzia nie uznał gola Kyliana Mbappe ze względu na pozycję spaloną. Jak się okazało, druga połowa rozpoczęła się w idealny sposób dla gości. W 54. minucie wynik otworzył Robert Lewandowski, najlepszy strzelec tego sezonu La Liga.

Zaraz potem było już 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Po chwili kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski mógł skompletować imponującego hat-tricka, jednak w dogodnej sytuacji trafił tylko w słupek.

Co nie udało się Lewandowskiemu, wyszło Lamine Yamalowi. Utalentowany nastolatek w 77. minucie podwyższył wynik na 3:0 dla Barcelony. Na tym nie zakończył się strzelecki popis Dumy Katalonii tego wieczora. Czwarte trafienie dla gości zanotował będący w tym sezonie w genialnej formie Raphinha.

Ostatecznie Barcelona wygrała 4:0. Podopieczni Hansiego Flicka są liderami La Liga - po sobotnim zwycięstwie mają sześć punktów przewagi nad Realem.

Dla Lewandowskiego, który rozegrał cały mecz, były to gole numer 13 i 14 w hiszpańskiej ekstraklasie w obecnym sezonie. 36-latek ma też na swoim koncie dwa gole w Lidze Mistrzów.

Wojciech Szczęsny przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.