Deklasacja! Siatkarze Asseco Resovii szybko rozprawili się z rywalami

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarze Asseco Resovii odnieśli trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie PlusLigi.

W spotkaniu 9. kolejki PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali z Asseco Resovią 0:3. Drużyna z Rzeszowa odniosła trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie, przełamując się po dwóch ostatnich meczach przegranych w tie-breakach. Olsztynianie zagrali bez dwóch czołowych zawodników (Jan Hadrava i Eemi Tervaportti) i ponieśli już siódmą porażkę w rozgrywkach, pozostając z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie.

Pierwszy fragment meczu dla gospodarzy (5:3), skutecznie grający rzeszowianie szybko jednak odwrócili wynik (6:9). Siatkarze Asseco Resovii utrzymywali przewagę (10:14, 15:19), ale w końcówce olsztynianie złapali kontakt po ataku Daniela Gąsiora (20:21). Dwie kluczowe akcje padły jednak łupem gości – skutecznie zaatakował Klemen Cebulj, a asa dołożył Lukas Vasina (21:24). Ostatnią akcję seta skończył atakiem Bartosz Bednorz (22:25).

Druga odsłona była bardzo jednostronna. Rzeszowianie trudnymi zagrywkami sprawiali rywalom spore kłopoty, byli też skuteczniejsi w ataku i w środkowej części seta wyraźnie odjechali gospodarzom (10:18). W końcówce, po ataku Cezarego Sapińskiego, różnica wzrosła do dziesięciu oczek (12:22), a ostatni punkt dał gościom asem serwisowym Vasina (14:25).

W trzecim secie olsztynianie do pewnego momentu próbowali dotrzymywać kroku rywalom (7:9). Gdy goście złapali właściwy rytm, wynik znów się rozjechał (11:17). Siatkarze Indykpolu AZS jeszcze walczyli, ale po udanych akcjach psuli zagrywki. W tej sytuacji przyjezdni spokojnie zmierzali po wygraną. Stała się ona faktem po dwóch punktowych blokach rzeszowian w ostatnich akcjach (18:25).

Skrót meczu Indykpol AZS - Asseco Resovia:

Najwięcej punktów: Daniel Gąsior (14) – Indykpol AZS; Bartosz Bednorz (20), Stephen Boyer (14), Lukas Vasina (11) – Asseco Resovia. Goście skuteczniejsi w ataku (45%–59%), lepiej przyjmowali i popełnili mniej błędów własnych. MVP: Bartosz Bednorz (19/26 = 73% skuteczności w ataku + 1 blok; 70% pozytywnego przyjęcia).

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (22:25, 14:25, 18:25)

AZS: Nicolas Szerszeń, Jakub Majchrzak, Daniel Gąsior, Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Karol Jankiewicz – Kuba Hawryluk (libero) oraz Manuel Armoa, Paweł Cieślik, Jakub Ciunajtis (libero). Trener: Marcin Mierzejewski.
Resovia: Bartosz Bednorz, Karol Kłos, Gregor Ropret, Lukas Vasina, Dawid Woch, Stephen Boyer – Paweł Zatorski (libero) oraz Klemen Cebulj, Cezary Sapiński. Trener: Tuomas Sammelvuo.