Trzy punkty dla Norwida! Ósma porażka siatkarzy GKS

Robert MurawskiSiatkówka
Steam Hemarpol Norwid Częstochowa wygrał już sześć meczów w obecnym sezonie.

Siatkarze Steam Hemarpol Norwida Częstochowa pokonali GKS Katowice 3:1 w spotkaniu 9. kolejki PlusLigi. Gospodarze odnieśli szóste zwycięstwo, a dla ekipy GKS to już ósma porażka w obecnym sezonie.

W premierowej partii przewaga przechodziła z rąk do rąk. Lepiej zaczęli gospodarze (5:2), rywale szybko wyrównali (9:9), a później wyszli na prowadzenie (9:11). Losy seta rozstrzygnęły akcje od stanu 20:20. Błąd gości, as i skuteczny atak Patrika Indry oraz atak Bartłomiej Lipiński wyprowadziły Norwida na piłkę setową (24:20). Wynik seta na 25:21 ustalił Daniel Popiela.

Na początku drugiej odsłony kilka oczek zaliczki uzyskali siatkarze z Katowic (6:9) i utrzymywali ją w środkowej części seta (8:12, 13:16). Gospodarze odrobili straty, a po asie Quinna Isaacsona prowadzili 17:16, jednak siatkarze GKS odzyskali przewagę i w końcówce było 21:23. Znów jednak kluczowe akcje padły łupem siatkarzy Norwida. Poszła punktowa seria, a blok dał gospodarzom piłkę setową (24:23). Rywale doprowadzili do gry na przewagi, ale Indra skutecznymi atakami rozstrzygnął ją na korzyść ekipy z Częstochowy (26:24).

W trzeciej partii to gospodarze mieli przewagę (9:6), a ekipa z Katowic musieli gonić wynik. W środkowej części seta odrobili straty (14:14), a później uzyskali minimalną zaliczkę (17:19). W końcówce skutecznie atakował Bartosz Gomułka (20:23) i tym razem siatkarze GKS nie dali sobie odebrać przewagi. W ostatniej akcji zablokowali atak gospodarzy (21:25).

Katowiczanie poszli za ciosem w kolejnej odsłonie (5:9). Gospodarze gonili wynik i wyrównali w środkowej części seta (15:15), a później odskoczyli na dwa oczka po asie Isaacsona (20:18). Końcówka dla Norwida – skutecznie atakowali Damian Kogut i Milad Ebadipour (23:19), a błędy rywali w polu serwisowym przyniosły dwa brakujące punkty (25:21).

Najwięcej punktów: Patrik Indra (24), Milad Ebadipour (14), Bartłomiej Lipiński (13) – Norwid; Bartosz Gomułka (24), Alexander Berger (12), Łukasz Usowicz (10) – GKS. MVP: Patrik Indra (22/37 = 59% skuteczności w ataku + 1 as + 1 blok).

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa – GKS Katowice 3:1 (25:21, 26:24, 21:25, 25:21)

Norwid: Daniel Popiela, Quinn Lester Isaacson, Milad Ebadipour, Sebastian Adamczyk, Patrik Indra, Bartłomiej Lipiński – Bartosz Makoś (libero) oraz Tomasz Kowalski, Bartosz Schmidt, Mateusz Borkowski, Damian Kogut. Trener: Cezar Douglas Silva.
GKS: Aymen Bouguerra, Łukasz Usowicz, Bartosz Gomułka, Alexander Berger, Bartłomiej Krulicki, Joshua Tuaniga – Bartosz Mariański (libero) oraz Krzysztof Gibek, Jewhenij Kisiluk, Damian Domagała. Trener: Grzegorz Słaby.