Polak na podium w Montrealu

Michał Niewiński zajął trzecie miejsce w rywalizacji na 1000 m w zawodach w Montrealu.

Michał Niewiński zajął trzecie miejsce w rywalizacji na 1000 m w zawodach w Montrealu, które zainaugurowały cykl World Touru - do tej pory noszący nazwę Pucharu Świata - w short tracku.

Polak jeździł w niedzielę bardzo rozsądnie i skutecznie. W finale cały czas był w czołówce, a przed nim finiszowali tylko Holender Jens Van't Wout i Łotysz Roberts Kruzbergs.

21-letni Niewiński wcześniej na podium zawodów PŚ stanął tylko w lutym tego roku w Gdańsku, kiedy był trzeci na 500 m.

Kamila Stormowska była w niedzielę siódma na 1500 m, a na trzykrotnie krótszym dystansie odpadła w półfinale i została sklasyfikowana na 10. pozycji. Siódma była również sztafeta mieszana na 2000 m.

Do zakończenia zawodów pozostały finałowe wyścigi męskich sztafet na 5000 m.