Poważna kontuzja znanego polskiego napastnika

Kontuzja Dawida Kownackiego.

Dawid Kownacki, piłkarz Fortuny Duesselforf występującej na zapleczu niemieckiej Bundesligi, doznał wstrząśnienia mózgu oraz urazu więzadła w lewym kolanie - poinformował klub. Wykazały to badania w poniedziałek, dwa dni po zderzeniu z rywalem w meczu z FC Kaiserslautern.

W komunikacie klubu nie podano, jak długo Polak będzie pauzował, ale problemy z więzadłami mogą oznaczać nawet kilkumiesięczną przerwę.

W 33. minucie sobotniego spotkania 27-letni Kownacki wyskoczył do górnej piłki i został niemalże znokautowany przez bramkarza Juliana Krahla, który trafił Polaka pięściami w głowę. Zamroczony napastnik Fortuny dodatkowo upadł w nienaturalny sposób, co spowodowało problemy z kolanem.

Kownacki wystąpił w ośmiu z 10 dotychczasowych kolejek 2. Bundesligi i zdobył dwie bramki. Jego zespół, mimo porażki w sobotę 3:4, prowadzi w tabeli z dorobkiem 20 punktów.