Nowy trener ogłosił pierwsze powołania! Kto znalazł się w kadrze?
Jota Gonzalez ogłosił pierwsze powołania w roli selekcjonera reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Kto znalazł się w kadrze?

W kadrze nie ma Kamila Syprzaka. Hiszpański selekcjoner na poniedziałkowej konferencji, na której podpisał umowę na prowadzenie zespołu narodowego, mówił, że sprawę Kamila Syprzaka "traktuje jako otwartą". Gonzalez nawiązał do samowolnego opuszczenia zespołu przez obrotowego w trakcie niedawnych mistrzostw świata. Zawodnik tłumaczył się kontuzją, ale zgody na wyjazd nie otrzymał.
ZOBACZ TAKŻE: Nauczyciel matematyki selekcjonerem reprezentacji Polski. Kim jest Jota Gonzalez?
Wśród powołanych jest 24-letni debiutant Sebastian Kaczor. Specjalista od gry na kole w sezonie 2020/21 w barwach Łomży Vive Kielce zdobył tytuł mistrza Polski. Następnie na trzy lata przeniósł się do Górnika Zabrze. Od bieżącego sezonu związany jest trzyletnim kontraktem z czołowym klubem francuskiej ekstraklasy USAM Nimes Gard.
Biało-czerwoni w kwalifikacjach Euro 2026 rozegrają jeszcze dwa mecze. Kadrowicze 4 maja zbiorą się na zgrupowaniu w Pruszkowie, a cztery dni później w rumuńskiej Konstancy zagrają z Izraelem. Eliminacje zakończą 11 maja w Gorzowie Wlkp. z Rumunią.
W tabeli grupy ósmej prowadzi Portugalia z siedmioma punktami, Polska jest druga - ma trzy mniej. Do finałów ME awansują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz cztery z trzecich miejsc z najlepszym współczynnikiem.
Kadra reprezentacji Polski:
Czapliński Mikołaj – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
Daszek Michał – SPR Wisła Płock S.A.
Dawydzik Dawid – SPR Wisła Płock S.A.
Gębala Maciej – HC Erlangen (Niemcy)
Jarosiewicz Piotr – KS Azoty-Puławy S.A.
Jastrzębski Marcel – SPR Wisła Płock S.A.
Jędraszczyk Piotr – KPR GO S.A.
Kaczor Sebastian – USAM Nimes Gard (Francja)
Ligarzewski Kacper – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
Marciniak Marek – KS Azoty-Puławy S.A.
Michałowicz Filip – SPR Wisła Płock S.A.
Moryto Arkadiusz – KS Iskra Kielce S.A.
Olejniczak Michał – KS Iskra Kielce S.A.
Paterek Paweł – KS SPR Chrobry S.A.
Pietrasik Ariel – Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria)
Przytuła Damian – RK Zagrzeb (Chorwacja)
Sićko Szymon – KS Iskra Kielce S.A.
Widomski Andrzej – KPR GO S.A.
Kadra szkoleniowa:
Jesus Javier Gonzales Fernandez – trener główny
Kamys Zygmunt – trener asystent
Wichary Marcin – trener współpracujący
Wicha Łukasz – trener przygotowania motorycznego
Jurasz Wojciech – lekarz
Buczak Jerzy – fizjoterapeuta
Kiedrowski Bartosz – fizjoterapeuta
Adamska Paulina – analityk video
Sulej Jacek – kierownik drużyny
Przejdź na Polsatsport.pl
