Takiej gwiazdy ŁKS nie miał dawno. "Dzwonili i pytali, czy to prawda"

Pirulo to największa gwiazda ŁKS Łódź i całej Fortuna 1 Ligi. Kiedy przyjechał do Polski transfermarkt.de wyceniał go na 250 tysięcy euro. Po dwóch latach podwoił wartość. 500 tysięcy euro to także kwota odstępnego, jaką ma zapisaną w kontrakcie. Nikt jednak nie wyobraża sobie drużyny bez niego. Kiedy kilka dni przed startem ligi pojawiły się informacje o zainteresowaniu Wisły Płock, to w Łodzi zapanowała histeria i panika.
Teraz goni wielką legendę
W ŁKS-ie są dumni z tego, że Pirulo wygrywa plebiscyty (ostatnio dostał nagrodę "Piłki Nożnej" dla najlepszego pierwszoligowca) i błyszczy na boisku. Na inaugurację wiosny zagrał pół wyjazdowego meczu z GKS-em Tychy (1:1). Wywalczył jedenastkę i zamienił ją na gola. Przy okazji wyprzedził Jewhena Radionowa w klasyfikacji najskuteczniejszych obcokrajowców ŁKS-u. Teraz goni legendę klubu Jerzego Sadka w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ŁKS-u na zapleczu Ekstraklasy. Sadek ma 34 bramki, Pirulo o jedną mniej. Hiszpan już w ten weekend, w meczu ze Skrą Częstochowa, może wyprzedzić Polaka.
Jak piszemy o Pirulo, to nie sposób nie wspomnieć, że bardzo dobrze układa się jego współpraca z trenerem Kazimierzem Moskalem. Liczby pokazują, że pomocnik czuje się przez trenera doceniany i odpłaca mu za zaufanie, jakim ten go obdarza. Każdy, kto obserwuje z bliska, jakie są interakcje tej dwójki, mówi wprost: Pirulo i Moskal rozumieją się bez słów.
Jedna dziesiąta drużyny to on
Koledzy z drużyny też go lubią. Mówią, że już sam trening z nim, to czysta przyjemność. Właśnie wtedy, na treningach, gdzie jest większy luz, Pirulo często gęsto pokazuje swój olbrzymi arsenał środków technicznych, a inni patrzą na to, robią wielkie oczy, a potem próbują to kopiować. Wielu piłkarzy ŁKS-u przyznaje wprost, że z kimś tak dobrym, jak Pirulo jeszcze nie grali. Hiszpan może i słabiej gra w defensywie, ma też skłonność do łapania kartek, ale z drugiej strony sprawdza się, jako rozgrywający czy też wolny elektron. Potrafi strzelić, zagrać piłkę otwierającą drogę do bramki, w ofensywie jego atuty są nie do przecenienia.
Cała drużyna ŁKS-u jest wyceniana przez transfermarkt na 4,5 miliona euro. Wycena Pirulo to pół miliona, czyli jedna dziesiąta wartości drużyny. Kontrakt z ŁKS-em przedłużył rok temu do czerwca 2025. W Łodzi pewnie by chcieli, żeby został do emerytury. Już teraz, nie licząc bramkarza Dawida Arndta, ma najdłuższy staż w zespole. ŁKS jest pierwszym klubem, w którym jest dłużej niż rok. Wygląda na to, że tam odnalazł swoje miejsce na ziemi.
Statystyki Pirulo w ŁKS Łódź
Sezon 2019/20 (Ekstraklasa) 32 mecze/2 gole
Sezon 2020/21 (1 Liga) 30/12
Sezon 2021/22 (1 Liga) 32/10
Sezon 2022/23 (1 Liga) 17/10
Przejdź na Polsatsport.pl